chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lafarge zdobył wyróżnienie „Firma na medal 2014”

Lafarge zdobył wyróżnienie „Firma na medal 2014”

09.10.2014
Lafarge został wyróżniony jako producent materiałów budowlanych stosowanych w obiektach sportowych i rekreacyjnych za wdrażanie innowacyjnych produktów i rozwiązań budowlanych służących rozwojowi budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce.

Chemia budowlana -  Fot. Lafarge
Fot. Lafarge
Konkurs Budowniczy Polskiego Sportu jest jedynym tego typu konkursem w Polsce, w którym w sposób kompleksowy analizuje się osiągnięcia oraz przyznaje wyróżnienia osobom, samorządom, instytucjom i firmom zaangażowanym w realizację obiektów sportowych i rekreacyjnych. Odbywa się w ramach programu "Budujemy Sportową Polskę" pod patronatem SARP, Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, PZPN oraz marszałków województw.

- W Polsce buduje się obecnie obiekty sportowe na światowym poziomie, a poza funkcją sportową i rekreacyjną wyróżniają się one pod względem architektonicznym. Jednak trudno byłoby realizować nowoczesne wizje architektów bez innowacyjnych rozwiązań firm budowlanych - podkreśliła Danuta Burzyńska, redaktor naczelna miesięcznika Builder i przewodnicząca Komisji Weryfikacyjnej Konkursu Budowniczy Polskiego Sportu.
REKLAMA:


W ciągu ostatniego roku Lafarge, włączając się w budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Polsce, dostarczył materiały i rozwiązania do budowy skateparku i Miasteczka Ruchu Drogowego w Żorach w województwie śląskim. Jest to sportowa i rekreacyjna przestrzeń miejska przeznaczona dla miłośników jazdy na rowerach, rolkach i deskorolkach. Niemal 5 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wykonano z betonu Artevia w pięciu kolorach, który posłużył do budowy wszystkich ścieżek i placów. Betonowa nawierzchnia jest trwała i bezpieczna, a pięć kolorów betonu zwiększa jej wartość estetyczną.

Do budowy muszli koncertowej i ścieżek w parku w Żninie na Kujawach wykorzystano materiały Lafarge: biały beton Artevia Kolor w połączeniu z betonem Artevia Dekor. Spełnienie założeń projektowych byłoby niemożliwe bez użycia odpowiednich materiałów wykończeniowych. Innowacyjne betony umożliwiły projektantowi stworzenie niepowtarzalnych obiektów, które wzbogacają przestrzeń publiczną.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt