chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Bydgoskie Zielone Arkady powstają dzięki cementowi Lafarge

Bydgoskie Zielone Arkady powstają dzięki cementowi Lafarge

29.09.2014
29 września 2014 roku odbyło się wbudowanie kamienia węgielnego pod budowę jednego z największych centrów handlowych w województwie kujawsko-pomorskim – Zielone Arkady w Bydgoszczy. Do budowy Centrum zostanie użyte 15 tysięcy ton cementu Lafarge. Obiekt zostanie oddany do użytku w październiku 2015 roku a Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag. 

Chemia budowlana - Ostatnia wizualizacja nowego centrum handlowego, Fot Gazeta.pl
Ostatnia wizualizacja nowego centrum handlowego, Fot Gazeta.pl
Cieszymy się, że cementy Lafarge będą wykorzystane w tak nowoczesnym i ciekawym architektonicznie budynku. To drugi obiekt tego typu w Bydgoszczy, po Centrum Handlowym Focus Mall, który będzie zbudowany z produktów Lafarge - powiedział Gilbert Roth, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Cementu Lafarge w Polsce.

Inwestorem jest firma ECE Projektmanagement Polska. Koszt budowy galerii to około 150 milionów euro. Galeria składać się będzie z dwóch budynków. Obiekt główny to trzykondygnacyjne centrum handlowe ze zlokalizowaną w zachodniej części budynku kondygnacją biurową. Drugi obiekt to sześciopiętrowy parking samochodowy na 1200 aut. 

REKLAMA:


Informacje o Lafarge
Lafarge to światowy lider w produkcji materiałów budowlanych, zatrudniający 64.000 pracowników w 62 krajach.  W 2013 roku Grupa odnotowała sprzedaż na poziomie 15,2 mld euro. Zajmuje czołowe pozycje we wszystkich branżach swojej działalności: w produkcji cementu, kruszyw i beton. Włącza się w budowę miast na całym świecie poprzez oferowanie innowacyjnych rozwiązań dla budownictwa mieszkaniowego, trwałej zabudowy miejskiej, solidnych rozwiązań budowlanych i lepszej komunikacji miedzy miastami. Innowacyjność jest jednym z priorytetów firmy, która aktywnie wspiera zrównoważone budownictwo i architektoniczną kreatywność. W Polsce Lafarge prowadzi działalność od 1995 roku.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt