chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » 40-lecie Cementowni Małogoszcz

40-lecie Cementowni Małogoszcz

18.09.2014
W 1974 roku nastąpiło uruchomienie zakładu i rozpoczęcie produkcji cementu. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych fabryk w Europie o mocach produkcyjnych wynoszących 2,5 miliona ton cementu rocznie i zużyciu paliw alternatywnych, zastępujących węgiel, na poziomie 65%. Jako jedyna w Polsce produkuje aż 11 rodzajów cementu.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge
Gruntowna modernizacja i rozwój były możliwe dzięki Grupie Lafarge, która od 1995 roku jest właścicielem Cementowni Małogoszcz i która wdraża w Polsce najnowsze technologie w produkcji cementu, kruszyw i betonu.
Dziś Cementownia Małogoszcz jest jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w regionie województwa świętokrzyskiego z mocami produkcyjnymi wynoszącymi 2,5 mln ton cementu rocznie – mówi Mirosław Majchrowicz, Dyrektor Cementowni Małogoszcz. – Jednak modernizacje, wydajność przemysłowa i niezawodność urządzeń produkcyjnych to nie wszystko. Sukcesy naszej cementowni zawdzięczamy przede wszystkim zaangażowaniu naszych pracowników. Pragnę im wszystkim gorąco podziękować – dodaje Mirosław Majchrowicz.
Począwszy od 1995 roku Lafarge zainwestował w gruntowną modernizację zakładu poprzez: zwiększenie jego mocy produkcyjnych, usprawnienia produkcji i wzbogacenie oferty o nowe rodzaje cementu, wprowadzenie kultury bezpieczeństwa pracy oraz ochronę środowiska naturalnego.

Nowoczesne technologie
Największe inwestycje w historii zakładu przeprowadzono w latach 2007-2009 i wyniosły 150 milionów złotych. Powstał wówczas nowy młyn cementu i silos klinkieru, a także nowoczesna instalacja do suszenia popiołów mokrych i żużla, dofinansowana z funduszu Unii Europejskiej. Wybudowany został również terminal załadunku cementu luzem, co znacznie skróciło czas oczekiwania klientów.
Przeczytaj również: Popiół z Siekierek
REKLAMA:


Środowisko naturalne
W latach 2002-2007 zakład był pionierem w wprowadzaniu spalania paliw alternatywnych w Polsce. Aby tego dokonać, wymieniono systemy odpylania pieców obrotowych oraz wybudowano instalacje do składowania i dozowania paliw alternatywnych. Ostatnim znaczącym projektem inwestycyjnym oddanym na początku 2014 roku jest instalacja do redukcji tlenków azotu.

Bezpieczeństwo
Zapewnienie bezpiecznego i zdrowego środowiska pracy dla pracowników i wykonawców stanowi priorytet Lafarge. Ważne są podstawowe zasady: codzienne zarządzanie ryzykiem, odpowiedzialność każdego pracownika za własne bezpieczeństwo oraz dawanie przykładu innym. Firma kładzie nacisk na kształtowanie prawidłowych nawyków w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia wśród pracowników, ale również ich rodzin oraz wykonawców.

Społeczność lokalna
Cementownia aktywnie uczestniczy w inicjatywach służących społeczności lokalnej i rozwojowi regionu świętokrzyskiego. Współpracuje z lokalnymi władzami, organizacjami pozarządowymi i ekologicznymi, wspiera placówki szkolne i wychowawcze. Co roku wyposaża szkoły z gminy Małogoszcz w sprzęt przeciwpożarowy i apteczki oraz przeprowadza dla uczniów i nauczycieli szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Inne ważne inicjatywy dla regionu to: udział w zakupie samochodu dla małogoskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, wspieranie prac budowlanych związanych z zabezpieczeniem górniczym jaskiń dla potrzeb podziemnej trasy turystycznej w rezerwacie Park Kadzielnia w Kielcach oraz kilkuletnia współpraca z kieleckim Muzeum Narodowym w zakresie edukacji dzieci.Za działania na rzecz dzieci zakład został uhonorowany przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty tytułem „Przyjaciela Oświaty”. Mirosław Majchrowicz, Dyrektor Cementowni Małogoszcz został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej oraz w zakresie bezpieczeństwa pracy.


Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt