chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lafarge zakończył dostawy betonu do budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Lafarge zakończył dostawy betonu do budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

29.05.2014
Lafarge zakończył dostawy mieszanki betonowej na budowę podwodnego korka na terenie budowy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Soletanche Polska. Betonowanie trwało niemal 10 dni, od 19 do 28 maja w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę. Na budowę dostarczono 25 tysięcy metrów sześciennych mieszanki.Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge
Na głębokości 15 m pod wodą wykonany został betonowy korek, którego zadaniem jest odcięcie wód gruntowych od podłoża, stabilizacja gruntu oraz zabezpieczenie fundamentów budynku. Jest to jedna z największych w Polsce inwestycji realizowanych z budżetu państwa. Rząd przeznaczył na jej budowę 358 milionów złotych.
REKLAMA:


Proces wylewania betonu pod wodą był wyjątkowy z wielu względów. Jednym z nich była technologia podawania betonu. Warstwa wylanego betonu ma grubość od 1,5 do 2,0m. Mieszankę betonową podano pod wodę za pomocą dwóch podajników do betonowania podwodnego oraz trzech pomp.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge

- Podwodne betonowanie to wyjątkowy projekt, jeden z najbardziej skomplikowanych technicznie i logistycznie w Polsce w ostatnich latach. Dlatego bardzo się cieszymy, że Lafarge może w nim brać udział. 25 tysięcy metrów sześciennych mieszanki do budowy betonowego korka dostarczane było z pięciu wytwórni betonu Lafarge z terenu Trójmiasta oraz jednej Thomas Beton. Betonomieszarki wykonały prawie 4 tysiące kursów - powiedział Tomasz Chełmicki, Dyrektor ds. Betonu w Lafarge.

Źródło: Lafarge
Przeczytaj również: Popiół z Siekierek
(MZ)

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt