chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Zaprawa murarska firmy Astex-Puczyńscy

Zaprawa murarska firmy Astex-Puczyńscy

29.05.2014
Firma Astex-Puczyńscy Tynki Kleje Farby wprowadza na rynek Zaprawę murarską. Zaprawa murarska jest przeznaczona do murowania ścian zewnętrznych i wewnętrznych na tradycyjną grubą spoinę, łączenia bloczków z betonu komórkowego, gazobetonu, keramzytobetonu, pustaków, materiałów ceramicznych, elementów wapienno-piaskowych oraz innych tego typu materiałów.

Chemia budowlana - Fot. Astex
Fot. Astex
Ma zastosowanie w budownictwie mało i wielometrażowym, zarówno do nowo powstających budynków, jak i tych remontowanych. Zaprawa ta zastępuje tradycyjne zaprawy budowlane, które są mieszane na placu budowy poprzez szybsze i łatwiejsze przygotowanie oraz możliwość wymieszania mniejszych partii zaprawy. Pozwala również na korygowanie niedokładności wymiarowych elementów ściennych. Posiada dobrą przyczepność do podłoża oraz wysoka wytrzymałość.

WŁAŚCIWOŚCI


Zaprawa murarska jest gotową, suchą mieszanką najwyższej jakości, opartej na bazie szarego cementu klasy 42,5 R, oczyszczonego piasku, kruszyw i dodatków modyfikujących. Odznacza się dobrą urabialnością, plastycznością oraz przyczepnością do różnego rodzaju materiałów budowlanych, co czyni ją wyrobem o bardzo wszechstronnym zastosowaniu i łatwym w obróbce. O bardzo wysokiej przyczepności do podłoża. Zaprawa murarska jest produktem mrozo i wodoodpornym. Charakteryzuje się też wysoką szczelnością. Dzięki swoim właściwościom zapobiega powstawaniu mostków termicznych w przypadku ścian jedno i wielowarstwowych. Wpływa również na szybsze tempo wykonywania prac budowlanych.

REKLAMA:


Źródło: Astex

(G)


Autor: Astex - Puczyńscy - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Astex - Pu
Nowości z firmy Astex - Puczyńscy
Czytelnia firmy Astex - Puczyńscy
Poradnik firmy Astex - Puczyńscy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt