chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ochrona drewna przed owadami

Ochrona drewna przed owadami

08.04.2014
Preparaty do niszczenia owadów firmy Remmers.

Drewno wykorzystywane w budownictwie narażone jest na wiele niebezpiecznych zjawisk powodujących jego degradację. Wilgoć w pomieszczeniach, przysłowiowy „ząb czasu” sprzyjają jego niszczeniu. Nie jest to jednak tylko i wyłącznie domena starego budownictwa. W źle lub wcale nie zabezpieczone drewno równie szybko mogą dostać się nieproszeni goście – owady. Najpopularniejsze z nich to: Spuszczel pospolity, Miazgowiec brunatny, Kołatek czy Tykotek pstry.

Co może świadczyć o zaatakowanym drewnie? Najszybciej można odkryć intruza przyglądając się drewnianym elementom. Jeżeli jest ono podziurawione, z otworów wysypuje się drewniana miazga, słychać charakterystyczne drapanie w drewnie (w niektórych porach roku) lub po prostu zaczyna się ono rozpadać – to znak, że może w nim grasować mały degragator drewna. Larwy niektórych z nich mogą przetrwać nawet 7 lat, więc jeżeli w takim elemencie był kiedyś problem z owadami, to można również założyć, że problem powrócił.Żeby dokładnie stwierdzić, który z nich zżera drewno najlepiej dokonać odkrywki. Każdy z owadów ma swoje charakterystyczne cechy żerowania. Najlepiej złapać takiego delikwenta na gorącym uczynku i ustalić jego rodzaj. Cechy charakterystyczne podaliśmy w artykule „Owady niszczące drewno”.

Mając już złoczyńcę przystępujemy do działania. Do pomocy mamy środki, które działają zarówno na postać dorosłą owada jak i na jego larwę.

Poniżej prezentujemy środki firmy Remmers do szybkiej reakcji.

Środki o szybkim działaniu: Anti-Insekt, Multi GS


To preparaty o szybkiej skuteczności do zwalczania owadów niszczących drewno. Jako składnik biologicznie aktywny zawierają one środek owadobójczy pyrethroid. Szybkość działania wynosi około 8 dni do 16 tygodni. Skuteczność tego składnika jest ciągła i obejmuje wszystkie stadia rozwoju owadów.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers


Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers


Na jakie pasożyty drewna działa preparat

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Po dokładnym zabezpieczeniu drewna preparatami owadobójczymi, przystępujemy do jego odbudowy. Ale to już temat kolejnego artykułu.

Źródło: Remmers, opr. MZ

REKLAMA:


Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt