chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowa jakość renowacji budynków ocieplonych wg SKAŁA TYCHY - część 2

Nowa jakość renowacji budynków ocieplonych wg SKAŁA TYCHY - część 2

19.08.2013
Technologia SKAŁA S RENOVADEX - nowa jakość renowacji budynków ocieplonych

Chemia budowlana - Fot. Skała
Fot. Skała
Technologia SKAŁA S RENOVADEX z użyciem łącznika RENOVADEX Rx do zamocowań mechanicznych i mechaniczno-klejowych, charakteryzuje się unikalnymi cechami technicznymi i użytkowymi.
Łącznik Renovadex Rs T2i Węzeł punktowo-płaszczyznowy SKAŁA S RENOVADEX

Łącznik został skonstruowany do szerokiego zakresu zastosowań w systemach ETICS, a w szczególności do technologii kapitalnych remontów elewacji ocieplonych, polegających na dokładaniu na istniejące warstwy, niezależnie od ich stanu technicznego, dodatkowej warstwy ocieplenia z płyt styropianowych lub z wełny mineralnej.

REKLAMA:


Stary układ ociepleniowy nie spełniający wymagań cieplnych lub z uwagi na stan techniczny wymagający renowacji. Przyłożenie nowego styropianu i wykonanie otworów wraz z frezowaniem Włożenie łączników Renovadex Rx i wstępne kotwienie krótkim trzpieniem Wzmocnienie mocowania starego układu za pomoca nakręcanych talerzyków Przyłożenie nowego styropianu Zamocowanie nowego styropianu za pomocą nakręcanego drugiego talerzyka Wykonanie węzła punktowo-płaszczyznowego poprzez iniekcję kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez otwór tulei łącznika Zastosowanie zatyczek styropianowych ograniczających mostki punktowe Wykonanie kolejnych warstw układu ociepleniowego wg systemu SKAŁA S

Chemia budowlana - Fot. Skała
Fot. Skała
Wyjątkową cechą zamocowań metodą węzłów punktowo-płaszczyznowych z użyciem łącznika RENOVADEX Rx, jest unikalna możliwość jednoczesnego wzmacniania zamocowań do podłoża starego układu ocieplenia, a następnie zamocowania mechanicznego dołożonej warstwy izolacji na jednym korpusie łącznika przy użyciu dwóch nakręcanych talerzyków na część gwintowaną.

Po zamocowaniu mechanicznym starej i nowej warstwy, dokonuje się iniekcji specjalnego kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez wewnętrzny otwór korpusu łącznika. Klej poliuretanowy wypełnia przez otwory iniekcyjne w korpusie wszystkie przestrzenie między płaszczyznami nowego, podwojonego układu ocieplenia, oraz przestrzeń wzdłuż korpusu łącznika. Klej poliuretanowy po iniekcji ekspanduje, czyli zwiększa swoją objętość i wypełnia wolne przestrzenie. Po około dwóch godzinach od zamocowania i iniekcji tworzy się węzeł mocujący o bardzo wysokiej odporności na zniszczenie. Siła niszcząca jednego łącznika z iniekcją wynosi 1,8 kN dla styropianu i 1,2 kN dla wełny mineralnej.

Mocowanie systemem SKAŁA S RENOVADEX umożliwia kilkukrotne ograniczenie ilości stosowanych łączników w stosunku do łączników klasycznych i tym samym ogranicza w istotny sposób niszczenie płyt osłonowych lub innych podłoży ściennych, w szczególności szczelinowych.
Chemia budowlana - Fot. Skała
Fot. Skała

Więcej informacji na stronie w dziale Produkty i systemy
System napraw i remontów elewacji ocieplonych SKAŁA S RENOVADEX

Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy SKAŁA,
Nowości z firmy SKAŁA,
Czytelnia firmy SKAŁA,
Poradnik firmy SKAŁA,
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt