chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » JEDYNKA® FASADOWA – farba na wszystkie pory roku

JEDYNKA® FASADOWA – farba na wszystkie pory roku

16.09.2009
Od rodzaju i jakości powłoki malarskiej zależy nie tylko wygląd świeżo pomalowanej elewacji, ale również jej trwałość podczas zmieniających się pór roku i kolejnych lat użytkowania domu. Farba JEDYNKA® FASADOWA przygotowana została z myślą o zabezpieczaniu najbardziej popularnych podłoży tynkarskich domów jednorodzinnych w Polsce.

Chemia budowlana - JEDYNKA® FASADOWA – farba na wszystkie pory roku

Farby elewacyjne mają za zadanie chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie i oczywiście zdobić elewację. O tym pierwszym warunku często zapominamy, a przecież to od niego zależy jak nasz dom będzie wyglądał przez następnie kilkanaście lat. Dlatego też aby powłoki elewacyjne mogły spełniać swoje funkcje, należy dobrać farbę w zależności od rodzaju podłoża.
W przypadku popularnych w Polsce tynków cementowych, cementowo-wapiennych oraz betonu najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie wymalowań farbą akrylową, którą wyróżnia spoiwo z żywic akrylowych. Doskonałym przykładem takiego produktu jest JEDYNKA® FASADOWA.
Przeczytaj również: Odświeżenie fasady
REKLAMA:


JEDYNKA® FASADOWA tworzy matowe, elastyczne warstwy o bardzo dobrej odporności na zabrudzenia i czynniki atmosferyczne, w tym na promieniowanie UV. Dzięki tym właściwościom pomalowane JEDYNKĄ® ściany domu nie będą żółknąć ani blaknąć.
Ponadto produkt charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do podłoża, a porowatość jego powłoki zapewnia bardzo pożądaną mikrowentylację powierzchni, pozwalającą na „oddychanie” ścian budynku.

JEDYNKA® FASADOWA dostępna jest w dwóch wersjach: farby białej – stanowiącej jednocześnie bazę do kolorowania w mieszalniku na 48 kolorów – i farby w 5 gotowych, popularnych kolorach: kremowym, cytrynowym, żółtym, morelowym i piaskowym. Atutem produktu jest bardzo dobra trwałość koloru oraz jego wysoka wydajność − do 8 m2 / l.
Chemia budowlana - JEDYNKA® FASADOWA – farba na wszystkie pory roku
Chemia budowlana - JEDYNKA® FASADOWA – farba na wszystkie pory roku

JEDYNKA® FASADOWA
Stopień połysku: mat
Kolorystyka: biały z możliwością zabarwienia na 48 kolorów + 5 gotowych kolorów
Wydajność: do 8 m2 / l
Czas schnięcia: ok. 3 h
Opakowanie: biały/baza – 0,9 l; 2,7 l; 9 l
gotowe kolory – 3 l; 10 l
Cena: 33,25 zł / 2,7 l (biały/baza)
34,53 zł / 3 l (gotowe kolory)

Pamiętaj, że…
… w naszym klimacie najlepiej malować jest elewację wiosną i jesienią, ponieważ zimą świeże tynki może uszkodzić mróz, natomiast latem intensywne słońce i wysoka temperatura zbyt szybko je wysuszą.
Autor: Jedynka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Jedynka
Nowości z firmy Jedynka
Czytelnia firmy Jedynka
Poradnik firmy Jedynka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt