chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Siedem Tytułów Budowlana Marka Roku 2013 dla MAPEI

Siedem Tytułów Budowlana Marka Roku 2013 dla MAPEI

04.07.2013
W oczach wykonawców kleje i fugi MAPEI są niezmiennie najlepsze. Wskazują na to wyniki rankingu Budowlana Marka Roku, prowadzonego przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.. Szósta z rzędu wygrana w obydwu najważniejszych dla firmy kategoriach produktowych zaowocowała tytułami Złotego Championa 2013.

Chemia budowlana - Nagrode odbiera Agata Modrzejewska, dyrektor marketingu MAPEI Polska. Fot. BMR 2013
Nagrode odbiera Agata Modrzejewska, dyrektor marketingu MAPEI Polska. Fot. BMR 2013
Co sprawia, że na wysoce konkurencyjnym rynku kleje i fugi MAPEI są rokrocznie uznawane przez wykonawców za numer jeden? Podstawą jest rygorystyczne przestrzeganie norm jakościowych. Wchodząc na rynek polski MAPEI było jednym z prekursorów stosowania się do wytycznych norm europejskich, jeszcze wtedy nieobowiązkowych. Parametry techniczne produktów nie mogły być niższe, niż wartości wskazane w dokumentach technicznych oraz oznaczeniach typu i klasy, za to niejednokrotnie je przewyższały. Profesjonalni odbiorcy potrafili to docenić, będąc od lat najsurowszymi recenzentami poczynań rynkowych MAPEI. Dlatego też spełnianiu obietnic w zakresie parametrów technicznych towarzyszy równie wysoki nacisk na parametry użytkowe, przekładające się na łatwość stosowania produktów MAPEI na placach budów.

Dzisiejsza, bardzo szeroka oferta klejów do płytek MAPEI to efekt podążania za wymaganiami wykonawców. Do początkowej gamy zapraw klejących o bardzo szerokim spektrum zastosowań dołączyły linie klejów nacelowanych na montaż konkretnych okładzin, by łatwiej było dokonać wyboru. Gdy wśród płytek zapanowały duże formaty – MAPEI zaproponowało glazurnikom kleje odkształcalne, w tym najnowszy KERAFLEX EXTRA S1. Niektóre rozwiązania stały się rynkowym standardem. Od lat hitem sprzedażowym jest klej elastyczny ADESILEX P9, zwycięzca plebiscytu portalu www.chemiabudowlana.info na KLEJ ROKU 2012.

REKLAMA:


Chemia budowlana - Fot. BMR
Fot. BMR
Fugi - najbardziej rozpoznawalna grupa asortymentowa MAPEI - od początku wyróżniały się niezwykłą kolorystyką. Dziś szeroka gama możliwych do uzyskania efektów dekoracyjnych to podstawa, oprócz której liczą się walory użytkowe. Najbardziej uniwersalna i popularna fuga cementowa MAPEI - ULTRACOLOR PLUS – cechuje się odpornością na rozwój grzybów i pleśni i niską nasiąkliwością, dzięki czemu doskonale sprawdza się w strefach mokrych. Inne parametry techniczne tej zaprawy pozwalają skutecznie stosować ją na zewnątrz m.in. na tarasach i elewacjach, a także na ogrzewaniu podłogowym. Zapotrzebowanie na fugi niezwykle łatwe do utrzymania w czystości spowodowało przeniesienie z rynku przemysłowego na rynek mieszkaniowy fug epoksydowych. Linia KERAPOXY obejmuje dziś wiele zapraw – w tym dekoracyjną (również z efektem brokatu) KERAPOXY DESIGN oraz finezyjnie łatwą w aplikacji KERAPOXY CQ. Każda z nich doskonale nadaje się do fugowania mozaiki szklanej oraz do stosowania w miejscach narażonych na silne zabrudzenia, gdzie jednocześnie liczą się walory estetyczne.

Zadowolenie profesjonalnych wykonawców z produktów MAPEI bez wątpienia przekłada się na zadowolenie ostatecznych użytkowników. Korzystając z rekomendowanych przez fachowców wysokiej jakości rozwiązań budowlanych mogą oni latami cieszyć się ze swoich inwestycji, bez konieczności powtarzania uciążliwych remontów. Tegoroczny ranking budowlanych marek roku przyniósł MAPEI siedem tytułów. By wyłonić laureatów firma ASM przeprowadziła łącznie 1 799 wywiadów z wykonawcami.

W poszczególnych kategoriach asortymentowych wykonawcy odpowiadali na pytania o 1/ markę o najwyższej jakości, 2/ markę o najlepszej relacji ceny do jakości, 3/ markę, którą stosują najczęściej. Za każdym razem respondenci mogli podać tylko jedną markę, a tytuł Budowlanej Marki Roku 2013 zdobywała ta o najwyższej ocenie ważonej z wyżej podanych kryteriów. Oto lista wyróżnień MAPEI:
Złoty Champion Roku 2013 w kategorii „Kleje do płytek”
Złoty Champion Roku 2013 w kategorii „Fugi”
Złota Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Kleje do płytek”
Złota Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Fugi”
Brązowa Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Masy uszczelniające – Silikony”
Srebrna Budowlana Marka Roku 2013 w kategorii „Marka przyjazna fachowcom”
Srebrna Budowlana Marka Roku 2013 w klasyfikacji generalnej.


Autor: Mapei - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Mapei
Nowości z firmy Mapei
Czytelnia firmy Mapei
Poradnik firmy Mapei
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt