chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Deklaracje właściwości użytkowych wyrobów SOLBET

Deklaracje właściwości użytkowych wyrobów SOLBET

01.07.2013
Od 1 lipca na stronie internetowej firmy Solbet dostępne są deklaracje właściwości użytkowych dla produktów objętych zharmonizowaną normą europejską. Jest to zgodnie Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 305/211, z dnia 9 marca 2011 roku. Rozporządzenie to precyzuje sposoby oceny i badań wyrobów, sposoby deklarowania właściwości użytkowych oraz sposoby oceny zgodności wyrobów budowlanych.

Co to oznacza?


CPR (Construction Products Regulation) zmienia podstawę wprowadzania do obrotu. Zamiast deklaracji zgodności WE producent będzie wystawiał deklarację właściwości użytkowych, która będzie zawierała informacje bardziej przydatne dla nabywcy, niż to było do tej pory, czyli na te z deklaracji zgodności.

Dla jakich wyrobów deklaracja właściwości użytkowych?


Jeżeli wyrób jest objęty normą zharmonizowaną (hEN) lub jest zgodny z wydaną dla niego Europejską Aprobatą Techniczną (EOT), producent powinien sporządzić deklarację właściwości użytkowych.
REKLAMA:


Co zawiera deklaracja właściwości użytkowych?


Zawiera ona wykaz zasadniczych charakterystyk określonych w zharmonizowanej specyfikacji technicznej dla deklarowanego zamierzonego zastosowania i właściwości użytkowe, które wiążą się z uwzględnieniem przepisów w miejscu, gdzie producent zamierza udostępnić wyrób na rynku.

Deklaracje właściwości użytkowych na beton komórkowy można pobrać z adresu http://www.solbet.pl/certyfikaty_i_deklaracje_zgodnosci.php , natomiast na chemię z adresu http://www.solbet.pl/produkty4.php, wybierając konkretny produkt z grupy produktów.

Dla wyrobów wprowadzonych do obrotu jeszcze przed 1 lipca firma Solbet zostawiła wciąż obowiązujące dla nich Deklaracje Zgodności.Źródło: Solbet

Autor: Solbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Solbet
Nowości z firmy Solbet
Czytelnia firmy Solbet
Poradnik firmy Solbet
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt