chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Roczny Raport Zrównoważonego Rozwoju opublikowany przez Grupę Paroc

Roczny Raport Zrównoważonego Rozwoju opublikowany przez Grupę Paroc

11.06.2013
Grupa Paroc opublikowała swój drugi raport zrównoważonego rozwoju. Raport obejmuje rok 2012 i sporządzony został zgodnie z wytycznymi do raportowania kwestii zrównoważonego rozwoju określonymi przez międzynarodowy autorytet w branży - Global Reporting Initiative (GRI).

Chemia budowlana - Roczny Raport Zrównoważonego Rozwoju opublikowany przez Grupę Paroc
Raport Rozwoju Zrównoważonego Paroc 2012W 2012 roku Grupa Paroc przedefiniowała swoją strategię i uczyniła ze zrównoważonego rozwoju centralny element strategii firmy. Raport Zrównoważonego Rozwoju 2012 Grupy Paroc opisuje ekonomiczny, społeczny i środowiskowy wpływ Grupy na jej interesariuszy i otoczenie.

W 2012 roku Grupa Paroc ustaliła jako swój strategiczny cel 30-procentowy wzrost energooszczędności do 2020 roku oraz podjęła już konkretne działania w kierunku realizacji tego celu. Wyraźne obniżenie emisji CO2 osiągnięto już w 2012 roku. Efektywność operacyjna jest ściśle monitorowana i każdy zakład realizuje swój własny projekt w zakresie efektywności energetycznej zaplanowany na najbliższe lata.

REKLAMA:


Projekt zainicjowany w 2011 roku przyniósł widoczne rezultaty: w 2012 roku Grupie Paroc udało się zmniejszyć poziom odpadów wywożonych na składowiska aż o 3 000 ton w porównaniu do roku 2011. Zakład w Trzemesznie w Polsce już teraz nie wywozi żadnych odpadów na składowiska, a zakłady w Hällekis w Szwecji, jak również w Parainen w Finlandii, idą za tym przykładem z poziomem odpadów trafiających na składowiska wynoszącym poniżej 10%. Odpady produkcyjne mogą być ponownie wykorzystywane. Celem Paroc jest osiągnięcie 100% wydajności materiałowej, która obejmuje minimalizację odpadów produkcyjnych.

W 2012 roku Grupa Paroc rozpoczęła budowę swego pierwszego zakładu w Rosji. Jest to dotychczas największy projekt Grupy Paroc. Jego realizacja przebiega zgodnie z harmonogramami, a rozpoczęcie produkcji jest planowane na listopad 2013 roku.

W roku 2012 Grupa Paroc osiągnęła znaczną poprawę w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Częstotliwość wypadków zmniejszyła się o ponad 50 proc. Grupa rozpoczęła również realizację nowych projektów w zakresie BHP oraz zainwestowała w szkolenia dla pracowników i kadry kierowniczej. Celem Grupy w zakresie BHP jest osiągnięcie poziomu zera wypadków do roku 2020.

Raport Zrównoważonego Rozwoju Grupy Paroc jest dostępny pod adresem: www.paroc.pl/o-paroc/zrownowazony-rozwoj

Źródło: Paroc

Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Paroc
Nowości z firmy Paroc
Czytelnia firmy Paroc
Poradnik firmy Paroc
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt