chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Dotacje na zabytki - Analiza I Kwartału 2013r.

Dotacje na zabytki - Analiza I Kwartału 2013r.

17.04.2013
Ministerstwo Kultury I Dziedzictwa Narodowego - Departament Ochrony Zabytków - Dla Kogo „Dotacje Na Zabytki”.

Właściciele objętych ochroną budynków wpisanych do rejestru zabytków w Polsce, mogą ubiegać się o dotacje (II nabór wniosków do 02.04.2013r.), których celem będą prace konserwatorskie, restauratorskie, jak również roboty budowlane (drobne przebudowy).

O dotację mogą ubiegać się osoby fizyczne lub podmioty, które nie zaliczają się do sektora finansów  publicznych i nie działają w celu osiągnięcia zysku. Warunkiem jest posiadanie praw do budynku, wynikających z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązanego. Dotacją mogą być objęte m.in. prace przy elewacjach budynków, przy dachach,  oraz remonty pierwotnej stolarki okiennej i drzwiowej.

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków.


Pierwsze półrocze każdego roku to czas, kiedy prace renowacyjne obiektów zabytkowych, toczą się szczególnie intensywnie – również ze względu na przypadający w dniu 18 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Pomimo, iż województwo łódzkie, zajmuje na liście beneficjentów w I kwartale 2013r. jedno z ostatnich miejsc – to właśnie tam odbędzie się najbliższa inauguracja wydarzenia (w Łowiczu). W bieżącym roku Międzynarodowy Dzień Ochrony zabytków odbędzie się już po raz trzydziesty. Z tej okazji do Łowicza zaproszeni zostali goście honorowi -  Paulina Florjanowicz dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Piotr Żuchowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków został ustanowiony przez Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS w 1983 roku i wpisany przez UNESCO do rejestru ważnych imprez o znaczeniu światowym. Celem obchodów jest przede wszystkim przybliżenie społeczeństwu problemów ochrony kulturowego dziedzictwa.

REKLAMA:


Podsumowanie Przyznanych Dotacji Na Ten Cel W I Kwartale 2013 roku.


W tym roku (od stycznia do marca), przyznano 358 dotacji „na zabytki”. Jest to niemal identyczna ilość w porównaniu do poprzedniego, czyli IV kwartału 2012 roku – było to wtedy 343 takich dotacji.

Najwięcej informacji o przyznanych dotacjach w omawianym temacie, pojawiło się w lutym – 68% całości w okresie I kwartału. W marcu 31%, a sam początek roku – styczeń tylko 1%.

Chemia budowlana - Wykres 1: Rozłożenie procentowe ilości opublikowanych informacji na temat przyznanych dotacji „na zabytki” – w poszczególnych miesiącach.
Wykres 1: Rozłożenie procentowe ilości opublikowanych informacji na temat przyznanych dotacji „na zabytki” – w poszczególnych miesiącach.


W I kwartale 2013 roku najwięcej dotacji na prace budowlane przy zabytkach otrzymali beneficjenci z województwa małopolskiego - 103 (29%). Na drugim miejscu plasuje się województwo dolnośląskie z wynikiem – 57 dotacji (16%). Różnica pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem jest zatem znaczna. Województwo kujawsko-pomorskie z wynikiem 48 dotacji (13%) zajęło trzecie miejsce, zamykając tym samym listę najhojniej obdarowanych beneficjentów. Województwa podlaskie oraz świętokrzyskie - z 1% udziałem dla każdego z nich w uzyskanych dotacjach – w tym zestawieniu jest ostatnie.

Chemia budowlana - Tabela 1: Ilościowe rozłożenie przyznanych dotacji dla poszczególnych województw, w których będą realizowane dotowane projekty.
Tabela 1: Ilościowe rozłożenie przyznanych dotacji dla poszczególnych województw, w których będą realizowane dotowane projekty.

Chemia budowlana - Wykres 2: Procentowe rozłożenie przyznanych dotacji dla poszczególnych województw, w których będą realizowane dotowane projekty.
Wykres 2: Procentowe rozłożenie przyznanych dotacji dla poszczególnych województw, w których będą realizowane dotowane projekty.

* Na podstawie danych zebranych i zanalizowanych przez Instytut-Inwestycyjno Przetargowy PressInfo.pl

(Oceń ten artykuł):
(3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | reklama | newsletter | kontakt