chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Lakier 2K-PUR-High-Solid

Lakier 2K-PUR-High-Solid

13.03.2013
W segmencie wysokiego połysku uzyskiwanego metodą natrysku firma 3H zajmuje pozycję lidera innowacji. Dzięki nowo opracowanemu materiałowi w wielu przypadkach zbędne jest obecnie nawet polerowanie.

Chemia budowlana - Fot. Remmers
Fot. Remmers
Nowy, wysokopołyskowy lakier 2K-PUR-High-Solid oparty jest na wysokiej jakości żywicach poliestrowych i nadaje się przez swoje kolory do sporządzania barwnych, wysokopołyskowych powłok lakierniczych o stopniach połysku w przedziale 90 (+/- 5). Charakteryzuje się ekstremalną siłą wypełniania i zawartością fazy stałej do 75 procent, która wprawdzie wydłuża proces schnięcia, ale znacząco poprawia rezultat optyczny. Dzięki dużej zawartości fazy stałej nierozpoznawalne są ślady po szlifowaniu. Prowadzi to do tego, że powierzchnia wcale nie wymaga polerowania lub wymaga go jedynie w nieznacznym zakresie. Ponadto powierzchnie są bardzo odporne chemicznie i wytrzymałe mechanicznie, dzięki czemu mają wysoką wartość użytkową jak również szeroki zakres zastosowań. Z wysokiej zawartości fazy stałej wynika niski współczynnik VOC a poza tym produkt nie zawiera formaldehydu oraz PCP, PCB, PCT, lindanu i TCDD, a także spełnia między innymi wymagania normy DIN EN 71 cz. 3, 2000 w odniesieniu do bezpieczeństwa zabawek. Materiał pomyślnie przetestowano również na zgodność z DIN 68861 cz. 1B „Zachowanie pod obciążeniem chemicznym.”

Dla uzyskania optymalnych wyników lakierowania 3H podaje istotne parametry aplikacyjne dotyczące temperatury pomieszczeń, wilgotności powietrza i drewna jak również informacje na temat przygotowania materiału poprzez jego impregnację i wstępne oszlifowanie oraz oczywiście zalecane zużycia lakieru. Pod warunkiem przestrzegania tych zaleceń polerowanie będzie niezbędne tylko w sytuacji, gdy wystąpią wtrącenia pyłów. Oznacza to mniej pracy na produkcji i pozwala klientowi zaoszczędzić koszty.
REKLAMA:


Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt