chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Warsztaty techniczne dla projektantów i wykonawców w OBRTO

Warsztaty techniczne dla projektantów i wykonawców w OBRTO

13.03.2013
W dniu 16.03.2013 zakładowy ośrodek badawczo rozwojowy technologii ociepleniowych w Tychach organizuje warsztaty techniczne dla projektantów i wykonawców ociepleń na temat:

Wpływ istotnych różnic właściwości fizycznych pomiędzy styropianami EPS i EPS z dodatkami grafitu na odporność termiczną w trakcie montażu i eksploatacji systemów ETICS ze szczególnym uwzględnieniem budynków wykonanych z wielkiej płyty.

W programie warsztatów m.in. aktywne uczestnictwo w eksperymentach badawczych na modelach odwzorowujacych przegrody budynku, pomiary przewodzenia i reakcji warstw ocieplenia na ciepło promieniowania.

REKLAMA:


Program seminarium:


1. Omówienie i wspólne przeprowadzenie eksperymentów badawczych, pokazujących wpływ temperatury otoczenia i promieniowania słonecznego na dynamikę zmian wydłużenia liniowego i wyboczeń płaszczyznowych styropianów EPS z dodatkiem grafitu oraz ich wpływ na zamocowanie płyt, pracę termiczną układu i długotrwałość eksploatacji.
2. Kolorystyka elewacji ocieplonych, a wpływ wspólczynnika albedo na odkształcalność wymiarową płyt styropianowych i naprężenia termiczne układów ocieplonych. Eksperymenty i doświadczenia na modelach odwzorowujących przegrody warstwowe m.in. z zastosowaniem styropianów EPS z dodatkami grafitu.
3. Łączniki tworzywowe z trzpieniami stalowymi, metalowe listwy startowe itp. elementy systemów ociepleń i ich realny wpływ na istotne straty ciepła. Sposoby bezmostkowego mocowania łaczników w warstwach izolacji. Pomiary rzeczywistej przewodności łączników przebijajacych warstwy izolacji cieplnej na modelach.
4. Problem wymiany zdegradowanych układów ociepleń na nowe oraz docieplanie na układach istniejących, a zagrożenie destrukcją betonowych płyt fakturowych przez udarowe wiercenie otworów pod zakotwienie łączników.
5. Omówienie prawidłowych zasad postepowania przy przyklejaniu styropianów EPS z dodatkiem grafitu przy ocieplaniu ścian budynków systemami ETICS w okresie dużego nasłonecznienia.

Termin seminarium 16 imarca 2013 o godz. 11- tej w sali OBRTO w Tychach, ul.Towarowa 23

Źródło: Skała Tychy

Autor: SKAŁA - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy SKAŁA
Nowości z firmy SKAŁA
Czytelnia firmy SKAŁA
Poradnik firmy SKAŁA
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt