chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Rockwool Steprock HD4F

Rockwool Steprock HD4F

07.03.2013
Niepalne płyty ze skalnej wełny mineralnej ROCKWOOL z jednostronną okładzina z włókniny szklanej. Ich przeznaczeniem jest izolacja termiczna i akustyczna podłóg pływających, czyli rozwiązania niwelującego przenoszenie dźwięków uderzeniowych - np. stukania obcasów czy przesuwania mebli – a także powietrznych. STEPROCK stosuje się przy podłogach na gruncie, na podkładach betonowych, podłóg na stropie na podkładach betonowych, a także płyty 2E22 FERMACELL lub płyty OSB-3 (pióro-wpust 4 stronny). Spełnia podwyższone wymagania izolacji akustycznej.

Chemia budowlana - Fot. Rockwool
Fot. Rockwool
Oferowane wymiary:
Długość/szerokość: 1000/600 mm
Grubość: 20, 30, 40, 50 mm

Cena:
Od 16,32 zł/m2 netto
REKLAMA:


Porada eksperta:


Podłoga pływająca nie jest połączona na stałe z konstrukcją stropu oraz ścian budynku – właśnie dzięki zastosowaniu odpowiedniej izolacji, np. wełny, która doskonale tłumi dźwięki. Należy pamiętać, aby wybierać produkty o odpowiedniej sztywności, odpowiedniej do naprężeń właściwych podłodze. Tak samo uważnie powinno dobierać się rodzaj wylewki. Znaczny wpływ na rzeczywistą izolacyjność akustyczną przegród po ich zamontowaniu na budowie ma staranność i dokładność wykonania – warto na to zwrócić szczególną uwagę. Możliwość montażu lekkich podkładów z płyt OSB-3 lub gipsowo-włóknowych (bez procesów mokrych) obniża koszty robocizny i skraca czas realizacji inwestycji, dając równocześnie pełną gwarancję oczekiwanego wytłumienia hałasu.

Tomasz Kwiatkowski,
doradca techniczny ROCKWOOL Polska

Autor: Rockwool - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Rockwool
Nowości z firmy Rockwool
Czytelnia firmy Rockwool
Poradnik firmy Rockwool
Copyright 2019 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt