chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Produkty Soudal na prestiżowych targach w Monachium

Produkty Soudal na prestiżowych targach w Monachium

04.02.2013
Soudal Window System, piana Flexifoam, linia klejów Fix All oraz aplikator Genius Gun to główne produkty zaprezentowane przez firmę Soudal podczas targów BAU 2013 w Monachium – wiodących światowych targów architektury, materiałów i systemów budowlanych.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal


Podczas targów BAU 2013 w Monachium na przeszło 180 tyś. m2 powierzchni wystawowej swoje produkty zaprezentowały największe marki z branży budowlanej. Targi odwiedziło ponad kilka tysięcy osób poszukujących najlepszych i jak najnowocześniejszych rozwiązań budowlanych. Nie zabrakło na nich również produktów Soudal.
REKLAMA:


Precyzja dla każdego – Genius Gun


Podczas targów Soudal zaprezentował aplikator Genius Gun - opatentowane przez firmę w 2012 r. rozwiązanie, które dzięki wygodnemu uchwytowi, gwarantuje, niezwykle precyzyjną aplikację poprzez ręczne dozowanie piany montażowej równie ekonomiczne jak przy użyciu pistoletu. Genius Gun umożliwia pracę jedną ręka oraz przerwanie aplikacji w dowolnym momencie i wykorzystanie pozostałej w puszce piany nawet po kilku dniach. Dzięki temu produkt można używać wielokrotnie oraz bezpiecznie przechowywać. Aplikator montowany jest na każdej puszce piany Soudafoam Comfort.

FlexiFoam – elastyczność dla wymagających


Flexifoam to kolejny produkt cieszący się zainteresowaniem uczestników targów. To wysokiej jakości jednoskładnikowa niskorozprężna super elastyczna piana montażowo-uszczelniająca nowej generacji. W 2012 roku Soudal wprowadził na rynek nową wersję tego wyjątkowego produktu, którą charakteryzuje niebieska barwa. Pianę cechuje wysoki współczynnik odkształcenia elastycznego oraz niska rozprężalność. Posiada ona zdolność powrotu do pierwotnego kształtu po ściśnięciu nawet o 75% lub rozciągnięciu do 45% - bez uszkodzenia struktury. Produkt doskonale sprawdza się przy uszczelnieniach podczas montażu wielkogabarytowych ościeżnic okiennych i drzwiowych wykonanych z PCV, aluminium i drewna, szczególnie narażonych na duże zmiany temperatury lub wilgotności. Można ją także stosować do uszczelnienia parapetów, rolet, stopni schodów i innych elementów narażonych na wibracje i naciski mechaniczne. Soudal Flexifoam może służyć także jako izolacja termiczna i akustyczna dachów, podłóg, poddaszy czy ścianek działowych. Można ją z powodzeniem używać do wypełniania i wygłuszanie ścian działowych i elementów prefabrykowanych w konstrukcjach szkieletowych, a także do wypełniania i izolacji przepustów rurowych i kablowych, elementów instalacji centralnego ogrzewania i instalacji wodnokanalizacyjnej. Idealnie nadaje się do wypełniania wszelkich szczelin w złączach ściennych i stropowych.

Sposób na szczelne okna – Soudal Window System


Podczas targów firma przedstawiła również Soudal Window System - innowacyjny i kompleksowy systemu trójwarstwowego montażu okien. Warstwę zewnętrzną stanowi w nim uszczelnienie wykonane z impregnowanych taśm rozprężnych lub taśm paroprzepuszczalnych. Warstwą środkową jest izolacyjna pianka poliuretanowa, która zapewnia izolację termiczną i akustyczną szczeliny między oknem i ścianą budynku. Warstwę wewnętrzną stanowi uszczelnienie wykonane z taśm paroszczelnych. Ten profesjonalny zestaw produktów do montażu stolarki okiennej sprawdza się zarówno przy tradycyjnym budownictwie, jak i przy tak wymagających projektach jak domy pasywne.
Przeczytaj również: Soudal na targach Budma 2019

Kleje nowej generacji – linia Fix All


Kleje z linii Fix All firmy Soudal oparte są na opatentowanej przez Soudal technologii SMX. Zapewnia ona niezwykle wysoką siłę spajania oraz możliwość bardzo uniwersalnego stosowania tych klei-uszczelniaczy. Polimery SMX charakteryzuje doskonała przyczepność do wszystkich podłoży budowlanych: plastiku, drewna, metalu, tynku, płyt gipsowo-kartonowych, kamienia, glazury i innych. Produkty z linii Fix All mogą być stosowane na wilgotne powierzchnie.

W linii znajdziemy cztery specjalistyczne kleje: Classic, Turbo, Crystal oraz High Tack.

Autor: Soudal - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Soudal
Nowości z firmy Soudal
Czytelnia firmy Soudal
Poradnik firmy Soudal
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt