chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Firma ASTEX z Otłoczyna organizator bezpiecznej pracy

Firma ASTEX z Otłoczyna organizator bezpiecznej pracy

18.01.2013
Firma ASTEX z Otłoczyna (gmina Aleksandrów Kujawski) wyróżnia się po względem bezpieczeństwa pracy. W 2012 roku została laureatem ogólnopolskiego XIX konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej".

Chemia budowlana - Michał i Marcin Puczyńscy ze statuetką „Mecum Tutis-simus /bis
Michał i Marcin Puczyńscy ze statuetką „Mecum Tutis-simus /bis"zdobytą w w finale ogólnopolskiego konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej"
- Załoga jest największym majątkiem firmy - twierdzą Michał i Marcin Puczyńscy, właściciele firmy Astex z Otłoczyna, znanego producenta tynków, klejów i farb.

Nie są to gołosłowne stwierdzenia. Podejmowane w ostatnich latach działania zmierzają do zapewnienia jak największego komfortu pracownikom i co najważniejsze zapewnienia im bezpiecznej pracy. Wysiłki te przynoszą skutek, czego dowodem jest ocena przedsiębiorstwa w ogólnopolskim konkursie „Pracodawca - Organizator Pracy Bezpiecznej", organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

REKLAMA:


Pierwsi w województwie


W etapie wojewódzkim w 2012 roku Astex zajął w grupie firm do 50 pracowników pierwsze miejsce i został nominowany do finału ogólnopolskiego. Pod uwagę brano przestrzeganie przepisów prawa pracy, przepisów bhp, rozwiązania systemowe dotyczące zarządzania, wypadki przy pracy itp.

Finał konkursu i rozdanie nagród odbył się na Zamku Królewskim w Warszawie. Gratulując laureatom, główny inspektor pracy Iwona Hickiewicz podkreśliła, że działalność tegorocznych zwycięzców konkursu „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej" nabiera szczególnego znaczenia w niełatwym dziś czasie dla gospodarki i rynku pracy. Związane z tym problemy skłaniają bowiem niektóre firmy do mniej pryncypialnego podejścia do obowiązków wobec pracowników w zakresie bhp i spychaniu tych spraw na plan dalszy. Tym większe uznanie należy się nagrodzonym w konkursie pracodawcom.

Chemia budowlana - Po wręczeniu wyróżnień od lewej: Małgorzata Kwiatkowska - zastępca głównego inspektora pracy, Michał Puczyński, Iwona Hickiewicz - główny inspektor pracy i Marcin Puczyński
Po wręczeniu wyróżnień od lewej: Małgorzata Kwiatkowska - zastępca głównego inspektora pracy, Michał Puczyński, Iwona Hickiewicz - główny inspektor pracy i Marcin Puczyński
Przestrzeni dwóch ostatnich lat w Astexie nie doszło do poważniejszego wypadku przy pracy. Po przeanalizowaniu, jaki wydarzył się w roku 2009 stwierdzono, że był on wynikiem nieprawidłowego wykonywania czynności przez pracowników na stanowisku pracy. W wyniku tego zdarzenia podjęto decyzję o ponownym zorganizowaniu szkoleń dotyczących BHP w zakładzie oraz na stanowisku pracy.

Okresowo organizowane są spotkania, na których omawia się tematy związane z bezpieczeństwem na stanowisku pracy oraz ogólne sprawy dotyczące współpracy wewnątrz zakładowej. Każdy z pracowników oraz kadra kierownicza posiada aktualne dla wykonywanej funkcji w firmie szkolenie BHP

Po modernizacji


- Obiekty i pomieszczenia naszej firmy spełniają wszelkie wymagania przepisów BHP i przeciwpożarowej pod względem wysokości i powierzchni użytkowej - mówi Michał Puczyński, współwłaściciel firmy - Pomieszczenia socjalne, sanitarne, produkcyjne wyposażone są w sprawne systemy wentylacji, ogrzewania oraz oświetlenia. Badania kontrolne instalacji elektrycznej pod względem ochrony od porażeń oraz rezystancji izolacji przewodów i kabli zostały przeprowadzone w maju 2012 roku. Pod koniec minionego roku przeprowadzono modernizację pomieszczeń sanitarno-so-cjałnych oraz biurowych.

Pomieszczenia produkcyjne wyposażone są w sprzęt gaśniczy, a drogi ewakuacyjne oznakowane odpowiednimi znakami. Pracownicy zostali zapoznani z instrukcją postępowania w razie powstania pożaru. Oprócz tego zostały wywieszone instrukcje alarmowe, na wypadek powstania zagrożenia. Ważny jest stan techniczny maszyn i urządzeń. Są one na bieżąco konserwowane. W minionym roku odbyła się symulacja zaistnienia zagrożenia pożarem na zakładzie. Przeprowadzono pozorowaną akcję ewakuacji w celu zwiększenia świadomości pracowników.

Źródło: Astex

Autor: Astex - Puczyńscy - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Astex - Pu
Nowości z firmy Astex - Puczyńscy
Czytelnia firmy Astex - Puczyńscy
Poradnik firmy Astex - Puczyńscy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt