chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przygotuj ogród na chłody

Przygotuj ogród na chłody

11.09.2012
Wrzesień i początek października to idealny czas na przygotowanie ogrodu przed nadejściem pierwszych chłodów. Rośliny, trawnik, meble ogrodowe, powierzchnie tarasów czy ogrodzenia – wszystkie te elementy należy odpowiednio zabezpieczyć przed jesienno-zimową aurą. Efekty pracy włożonej w zadbanie o ogród w tym okresie, z pewnością docenimy w pierwszych dniach wiosny.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma

Rośliny i trawnik


Wrześniowe dni, a szczególnie noce, często bywają już chłodne. Dlatego w pierwszej kolejności, nim nadejdą przymrozki, musimy przenieść kwitnące rośliny doniczkowe stojące w ogrodzie, do wnętrza. Z kolei wrażliwe rośliny znajdujące się na stałe w ziemi, warto okryć ochronną matą lub włókniną. Jeśli chodzi o trawnik, jesienią rośnie on wolniej - nie musimy kosić go więc, tak często jak w lecie. Pamiętajmy jednak, by na zimę pozostawić krótkie źdźbła, gdyż dłuższe są bardziej podatne na rozwój chorób.
REKLAMA:


Początek września to czas, gdy możemy jeszcze sadzić drzewa, krzewy iglaste, a także rośliny cebulowe zimujące w gruncie. To również odpowiedni okres na przycięcie żywopłotu oraz krzewów i drzew. Jeśli nie zrobimy tego teraz, będziemy musieli czekać z tym aż do wiosny. Późne przycinanie drzew i krzewów może skutkować zbyt późnym przygotowaniem ich do zimy, czego efektem z kolei bywa przemarznięcie roślin. Drzewa i krzewy obficie podlewamy przed zimą – dzięki temu lepiej przetrwają one chłody.

Chemia budowlana - Fot. Lakma
Fot. Lakma

Meble ogrodowe


Jesienią rzadko zdarzają się dni, pozwalające na długie przesiadywanie na wolnym powietrzu. Dlatego też, możemy powoli chować ogrodowe ławki, krzesła i stoły do garażu lub piwnicy. Przed zamknięciem ich na okres zimowy, warto jednak porządnie wyczyścić je i zabezpieczyć. Szczególnie na drewniane meble źle wpływa dłuższy pobyt w zimnie i wilgoci. Jeżeli nie zrobiliśmy tego do tej pory, warto zaimpregnować ich powierzchnię. Dzięki temu meble będą ładnie się błyszczeć, ale przede wszystkim zabezpieczymy je przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. - Wilgoć wnikająca w niezabezpieczone drewno to idealne środowisko dla rozwoju grzybów i glonów. Środki impregnujące drewno, po nałożeniu, tworzą trwałą barierę na powierzchni. Dzięki niej, drewno chronione jest przed promieniami UV, wnikaniem wilgoci i powstawaniem grzybów –tłumaczy Andrzej Cholewka,  ekspert z firmy Lakma SAT. Warto też zadbać o wszystkie metalowe elementy w naszym ogrodzie. Na rynku znajdziemy specjalistyczne preparaty do tego celu - W przypadku elementów żeliwnych i stalowych, największym zagrożeniem jest korozja. Środki przeznaczone do tych powierzchni, poprzez ścisły kontakt z powierzchnią metalu, chronią ją przed szkodliwym działaniem środowiska, które skutkuje rdzewieniem żelaza, śniedzeniem mosiądzu czy miedzi – dodaje ekspert z Lakma SAT.

Tarasy pod ochroną


O ile meble chowamy na jesień i zimę we wnętrzu, to tarasy odczuwają oddziaływanie zmiennej aury przez kilka miesięcy. - Przed jesienią warto zabezpieczyć powierzchnie tarasów, balkonów i alejek ogrodowych specjalistycznymi środkami. Produkty tego typu świetnie sprawdzają się na powierzchniach wykonanych z lastriko, gresu, kamienia naturalnego, klinkieru, drewna czy tworzyw sztucznych. Dzięki warstwie polimerowej, którą tworzą na powierzchni, podłoża odzyskują swój dawny blask, ale przede wszystkim zdobywają ochronną warstwę – zabezpieczającą przed wilgocią, promieniowaniem UV, substancjami szkodliwymi zawartymi w powietrzu – tłumaczy Agnieszka Barańska, brand manager marki Sidolux Expert.
Autor: Lakma - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lakma
Nowości z firmy Lakma
Czytelnia firmy Lakma
Poradnik firmy Lakma
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt