chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » OPTIMA Nowa Formuła 2012 - Farba akrylowa do ścian i sufitów

OPTIMA Nowa Formuła 2012 - Farba akrylowa do ścian i sufitów

31.05.2012
Firma Farby KABE stale rozwijając i unowocześniając asortyment swoich produktów wprowadza na rynek nową wersję dobrze znanej dyspersyjnej farby do wnętrz – OPTIMA – Nowa Formuła 2012.

Chemia budowlana - OPTIMA Nowa Formuła 2012 - Farba akrylowa do ścian i sufitów
Rozpoczynając malowanie podejmujemy kluczową decyzję o wyborze produktu, który ma zapewnić nam uzyskanie oczekiwanego efektu dekoracyjnego. Wykonanie w pełni satysfakcjonującego wymalowania na gładkich i chłonnych podłożach (jak np.: tynki i gładzie gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe), które dodatkowo są mocno oświetlone jest dość wymagające, gdyż wymaga sporej wiedzy i doświadczenia związanego z wykonywaniem powłok malarskich. Dotyczy to zapewnienia odpowiednich warunków aplikacji i wysychania, właściwego przygotowania podłoża i farby oraz zastosowania prawidłowej techniki a także narzędzi do aplikacji. Bardzo istotne jest nanoszenie farby techniką „mokre na mokre” oraz zapewnienie dłuższego okresu wysychania naniesionej farby tak, aby naniesiona warstwa farby miała możliwość spokojnego wysychania, rozlania i ujednolicenia na całej malowanej powierzchni (bez miejscowych zgrubień i śladów po wałku). W celu uzyskania lepszych efektów wymalowania oraz poprawienia właściwości aplikacyjnych firma Farby KABE wprowadziła nową wersję farby akrylowej OPTIMA Nowa Formuła 2012.
REKLAMA:


Główne korzyści:


- głęboko matowa powłoka;
- łatwa aplikacja farby;
- szeroka paleta barw;
- dobre krycie podłoża;
- odporna na zmywanie i szorowanie (klasa II wg PN-EN 13300).

OPTIMA jest nowoczesną farbą dyspersyjną do wykonywania dekoracyjnych powłok malarskich w pomieszczeniach „suchych” (jak np.: salony, sypialnie, biura i sale konferencyjne). Stosowana jest do malowania powierzchni ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych i użyteczności publicznej. Umożliwia wykonanie jednolitej powłoki o przyjemnym głęboko matowym połysku, który maskuje niewielkie nierówności lub niedoskonałości podłoża. Stosowana jest na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: powierzchnie betowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz na płytach gipsowo-kartonowych), jak również pokrytych powłoka dyspersyjną lub tynkiem polimerowym. Farba dostępna jest w bogatej gamie kolorów wg palety barw KABE, NCS lub wg dostarczonego wzoru. Jest to produkt wodorozcieńczalny i bezpieczny dla zdrowia charakteryzujący się przyjemną aplikacją (nie chlapie podczas malowania) oraz dobrą odpornością na zmywanie i szorowanie (klasa II wg PN-EN 13300:2002). Nowa formuła farby OPTIMA pod względem właściwości aplikacyjnych i jakości powłoki wyznacza nowe standardy w klasie dyspersyjnych farb akrylowych. W przypadku aplikacji farby OPTIMA na podłożach chłonnych konieczne jest wcześniejsze zastosowanie preparatu gruntującego BUDOGRUNT WG lub podkładu wypełnionego AQUALIT.

Autor: Farby Kabe Sp. z o.o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Farby Kabe
Nowości z firmy Farby Kabe Sp. z o.o.
Czytelnia firmy Farby Kabe Sp. z o.o.
Poradnik firmy Farby Kabe Sp. z o.o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt