chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Najlepsi polscy glazurnicy - BUDMA 2009

Najlepsi polscy glazurnicy - BUDMA 2009

26.01.2009
Zwycięzcy glazurniczych mistrzostw (od prawej): Wojciech Kożyczkowski, Dariusz Roj i Piotr Klimkowski.

Chemia budowlana - Wojciech Kożyczkowski z Luzina (woj. pomorskie) zwyciężył w II Glazurniczych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w 21 stycznia br. na poznańskich targach BUDMA 2008. Organizatorami zawodów było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy oraz GRUPA ATLAS.
Wojciech Kożyczkowski z Luzina (woj. pomorskie) zwyciężył w II Glazurniczych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w 21 stycznia br. na poznańskich targach BUDMA 2008. Organizatorami zawodów było Polskie Zrzeszenie Płytkarzy oraz GRUPA ATLAS.
Do rywalizacji stanęło siedemnastu najlepszych glazurników, zwycięzców eliminacji regionalnych. Ich zadaniem było, w ciągu kilku godzin, wykonać pracę konkursową – Człowieka Witruwiańskiego. Polegało to na odwzorowaniu, upowszechnionego przez Leonarda da Vinci, rysunku mężczyzny wpisanego w koło i kwadrat, pokazującego proporcje ludzkiego ciała. Zadanie finaliści poznali miesiąc wcześniej, mogli się więc rzetelnie przygotować do zawodów. Wzór był dla wszystkich jednakowy, natomiast technika wykonania i materiał – dowolne. Niezbędnych do wykonania zadania klejów i fug dostarczył zawodnikom ATLAS.
- Wszystkie prace reprezentowały tak wysoki poziom, że po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że różnice punktowe w czołówce są niewielkie. Najlepszą i najbardziej interesującą pracę przedstawił Wojciech Kożyczkowski z Luzina i to on zdobył pierwszą nagrodę – stwierdził Jacek Michalak, wiceprezes GRUPY ATLAS, członek komisji konkursowej. Drugie miejsce przypadło ex equo Dariuszowi Rojowi z Przemyśla i Piotrowi Klimkowskiemu z Płocka. Trzej najlepsi glazurnicy otrzymali profesjonalne narzędzia budowlane.
Chemia budowlana - Rys. Wzór, według którego glazurnicy wykonywali prace konkursowe...
Rys. Wzór, według którego glazurnicy wykonywali prace konkursowe...
Chemia budowlana - ...i jedna z prac konkursowych
...i jedna z prac konkursowych
Przeczytaj również: Ręce, które... wygrały
REKLAMA:


Zdaniem Marka Szysza, glazurnika z Lublina, zwycięzcy ubiegłorocznych mistrzostw, tegoroczny poziom konkursu był bardzo wysoki. – Precyzja wykonania trzech nagrodzonych prac, ale także i pozostałych, była imponująca. Z roku na rok widać ogromny postęp w naszym fachu. Takie konkursy i spotkania są świetną okazją do wymiany doświadczeń – stwierdził Marek Szysz.
Wszyscy finaliści II Glazurniczych Mistrzostw Polski zdecydowali o tym, że ich prace wystawione zostaną na aukcji na portalu www.glazurnicy.pl. Uzyskane z niej pieniądze zasilą konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Chemia budowlana - Najlepsi polscy glazurnicy - BUDMA 2009
Mówi Wojciech Kożyczkowski, zwycięzca II Glazurniczych Mistrzostw Polski Gdy zobaczyłem rysunek, od razu wiedziałem, jak będę chciał pracę wykonać. Rysunek przedstawia człowieka, więc tak dobierałem kolorystykę płytek, by w naturalny sposób uchwycić cienie pod kolanami, mięśnie brzucha. Do wykonania użyłem ciemnego gresu porcelanowego, gresu szkliwonego i kawałków cegły ręcznie formowanej. Tylko oczy wykonałem z glazury. Łącznie użyłem około dwustu elementów. Wszystkie zostały docięte tarczą diamentową, a brzegi zaokrąglone ręcznie papierem ściernym. Przygotowanie całości zajęło mi dwa tygodnie, pracowałem codziennie po osiem godzin. Ostatnie elementy docinałem na kilka godzin przed wyjazdem na mistrzostwa. Było ciężko, ale się opłaciło.

Fot. Atlas
Przeczytaj również: Glazurnicze Orły
Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt