chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ekspert - cement marki Lafarge

Ekspert - cement marki Lafarge

20.04.2012
Kwiecień to prawdziwy start sezonu budowlanego. Niezależnie od tego czy prowadzimy profesjonalne roboty drogowe, stawiamy fundamenty domu czy po prostu remontujemy schody po zimie, cement Ekspert marki Lafarge z pewnością nam to ułatwi. Szczególnie, że idealnie sprawdza sie wszędzie tam, gdzie musimy uzyskać wytrzymałe i trwałe betony w bardzo krótkim czasie.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge. Ekspert – cement portlandzki marki Lafarge
Fot. Lafarge. Ekspert – cement portlandzki marki Lafarge
Ekspert – jeden z najbardziej popularnych cementów portlandzkich marki Lafarge – to produkt wieloskładnikowy dostępny na polskim rynku. Jest to cement CEM II B w klasie wytrzymałości 42,5. Szybki przyrost wytrzymałości oraz wysoka wytrzymałość końcowa sprawia, że produkt doskonale sprawdza się do przygotowania betonów wysokich klas C16-C45 na placu budowy. Idealnie nadaje się na konstrukcje stropów, wieńców, belek, schodów i nadproży. Ponadto, szczególnie polecany jest również w pracach fundamentowych.

REKLAMA:


Wytrzymały na obciążenia


Ze względu na swoje właściwości m.in. wysoką wytrzymałość wczesną oraz końcową, zastosowanie cementu Ekspert pozwala na przyspieszenie tempa oraz realizację prac budowlanych w napiętym harmonogramie robót. Produkt szczególnie dobrze sprawdza się w mieszankach betonowych, przeznaczonych na posadzki oraz inne ciągi komunikacyjne (chodniki, drogi czy trasy rowerowe), które podlegają silnemu obciążeniu w takcie użytkowania. Co więcej, betony przygotowane przy użyciu Eksperta wykazują wysoką odporność na agresję chemiczną, co jest szczególnie ważne przy wykorzystaniu ich przy nawierzchniach drogowych, narażonych na styczność ze ściekami, solą techniczną czy – agresywnymi środowiskowo – spalinami samochodowymi.

Chemia budowlana -  Lafarge. Cement Ekspert doskonale nadaje się do betonów na posadzki i silnie obciążone ciągi komunikacyjne
Lafarge. Cement Ekspert doskonale nadaje się do betonów na posadzki i silnie obciążone ciągi komunikacyjne

Doskonały do fundamentów i prefabrykacji


Ze względu na swoje właściwości robocze cement Ekspert może być szeroko wykorzystywany w pracach fundamentowych oraz do niewielkiej produkcji prefabrykatów. Dobra urabialność dodatkowo ułatwia wypełnianie form i szalunków, a także zwiększa pompowalność mieszanki betonowej. Dzięki tym cechom, Ekspert doskonale nadaje się wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać trwałe betony na konstrukcje stropów, wieńców i belek oraz schodów czy nadproży. Co ważne, w porównaniu do tzw. „cementów czystych” użycie Eksperta zmniejsza ryzyko powstawania wykwitów, rys skurczowych oraz pustek i „raków” na gotowej powierzchni budowanych elementów. Między innymi dlatego, cement ten świetnie sprawdza się w produkcji takich prefabrykatów jak: pustaki, kręgi, przepusty, cieki wodne, krawężniki i kostka brukowa. Ponadto, specjalny skład, wzbogacony o dodatki mineralne pozwala uzyskać gładsze i bardziej jednorodne powierzchnie końcowe.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge. Ekspert – idealny do różnego rodzaju prefabrykatów
Fot. Lafarge. Ekspert – idealny do różnego rodzaju prefabrykatów
– Ekspert to produkt, który bardzo dobrze współpracuje z domieszkami chemicznymi, co ułatwia ich dobór i zdecydowanie skraca czas przygotowania mieszanki betonowej. Stosowanie odpowiednio dobranych dodatków mineralnych m.in. w znacznym stopniu obniża ciepło hydratacji, a tym samym ogranicza możliwość pojawiania się rys skurczowych na gotowych powierzchniach. Ponadto, mocno wpływa na poprawę urabialności świeżych mieszanek betonowych oraz zapraw, co przyczynia się do poprawy gładkości i estetyki eksponowanych powierzchni. Co bardzo istotne, użycie tego właśnie cementu powoduje wydłużenie czasu zachowania właściwości roboczych mieszanki betonowej w temperaturach powyżej 20°C, minimalizując ryzyko przedwczesnego wiązania betonu w okresie letnim. Warto zwrócić uwagę, że betony powstałe na bazie Eksperta nabierają dodatkowej wytrzymałości z czasem, nawet do 30% więcej po dwóch miesiącach – powiedział Dariusz Bocheńczyk, kierownik ds. badań i rozwoju produktów Lafarge Cement S.A.

Porównanie wytrzymałości cementu Ekspert i zwykłego cementu klasy 32,5Chemia budowlana - Ekspert - cement marki Lafarge

Chemia budowlana - Ekspert - cement marki Lafarge


Dozowanie


Przygotowanie mieszanki betonowej na cemencie Ekspert polega na ręcznym lub mechanicznym wymieszaniu zawartości worka z kruszywem, piaskiem i odpowiednią ilością wody. Zalecana kolejność dodawania składników to : kruszywo, piasek, 2/3 części wody, cement, pozostała część wody do wymaganej konsystencji. Gotowa mieszanka betonowa zachowuje swoje właściwości użytkowe przez około 2 godziny.

Informacje o produkcie:


Ekspert to cement portlandzki wieloskładnikowy o podwyższonej klasie wytrzymałości ponad 42,5 MPa – stosowany wszędzie tam, gdzie musimy uzyskać wytrzymałe i trwałe betony w bardzo krótkim czasie. Oznaczenia normowe cementu to CEM II /B-M (S-V) 42,5N – z dodatkiem popiołu lotnego krzemionkowego (V) i żużla wielkopiecowego (S) (cementownia „Małogoszcz”) lub CEM II/B-V 42,5N – z dodatkiem popiołu lotnego krzemionkowego (V) (cementownia „Kujawy”). Dzięki wysokiej wytrzymałości wczesnej oraz końcowej produkt ten idealnie sprawdza się do przygotowania betonów wysokich klas C16-C45 na placu budowy, na konstrukcje stropów, wieńców, belek, schodów i nadproży. Doskonale nadaje się także na fundamenty, posadzki czy prefabrykaty. Jego właściwości pozwalają na przyspieszenie tempa prac budowlanych, szybszą rotację form i szalunków. Podwyższona urabialność ułatwia lepsze wypełnianie form i szalunków oraz poprawia pompowalność mieszanki betonowej. Dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników mineralnych użycie cementu Ekspert zmniejsza ryzyko pojawienia się rys skurczowych, pustek i raków czy wykwitów na gotowych elementach.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt