chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Tynki renowacyjne Remmers

Tynki renowacyjne Remmers

12.04.2012
Od dziesięcioleci marka "Remmers" jest symbolem wydajnych tynków renowacyjnych o wyjątkowych właściwościach, nadających się do stosowania w niemal wszystkich obszarach. Od silnie zasolonych historycznych sklepionych piwnic poprzez renowację cokołów aż po naprawy niewielkich powierzchni w mieszkaniach, do każdego obszaru zastosowań dostępne są specjalistyczne systemy tynków renowacyjnych o naukowo potwierdzonej skuteczności. Przy tak szerokim spektrum decyzja o wyborze konkretnego systemu często sprawiała trudności. Dlatego oferta firmy Remmers została zdroworozsądkowo zawężona w taki sposób, aby projektanci i wykonawcy nadal mieli do dyspozycji pełen zakres właściwości, lecz by wybór tynku stał się łatwiejszy.

Chemia budowlana - Tynki renowacyjne Remmers
Tynku Sanierputz stara biel nie zmieniano pod względem parametrów technicznych i produkt ten pozostaje "okrętem flagowym". Oprócz przyjemnej dla oka barwy, która predestynuje ten tynk do stosowania bez warstwy tynku drobnoziarnistego lub powłoki malarskiej, dzięki zawartości aktywnego kapilarnie lekkiego kruszywa, cechuje go możliwość stosowania w jednej warstwie o grubości do 30 mm także w przypadku średniego obciążenia solami.
Przeczytaj również: Ochrona zabytkowych elewacji
REKLAMA:


Sanierputz Spezial i Universalputz stara biel zostały zastąpione przez odporny na siarczany a jednocześnie wytrzymały na obciążenia mechaniczne Sanierputz Universal HS. Jego charakterystyka techniczna kwalifikuje go do stosowania w miejscach bardzo obciążonych, jak cokoły, ściany w pomieszczeniach hobbystycznych lub podobne.

Chemia budowlana - Tynki renowacyjne Remmers
Sanierputz schnell oraz bardzo dobrze izolujący termicznie Sanierputz WD 06 zostały zastąpione przez Sanierputz WD, tynk renowacyjny, który szybko wiąże a jednocześnie izoluje termicznie.

Stworzony w ten sposób nowy produkt doskonale nadaje się do napraw niewielkich powierzchni, które dzięki szybkiemu wiązaniu tynku mogą być poddawane dalszej obróbce szybciej, niżby miało to miejsce w przypadku normalnych tynków renowacyjnych. Ponadto w pomieszczeniach mieszkalnych i ogrzewanych tynk ten ma tę zaletę, że temperatura ściany jest wyższa w porównaniu z normalnymi tynkami i przez to klimat staje się przyjemniejszy.
Chemia budowlana - Tynki renowacyjne Remmers
Wszystkie trzy tynki zostały przebadane oraz certyfikowane przez WTA i można je łączyć z obydwoma certyfikowanymi przez WTA tynkami podkładowymi Grundputz lub Salzspeicherputz. Podczas gdy już sam Grundputz, dzięki wysokiej zawartości porów zdolnych do magazynowania soli, jest klasyfikowany wg WTA jako porowaty tynk podkładowy, możliwości tynku Salzspeicherputz są znacząco większe. W wyniku kombinacji tynków podkładowych z jednym z tynków renowacyjnych powstają wysokowydajne systemy tynków renowacyjnych, które na rynku nie mają sobie równych z punktu widzenia łatwości stosowania i trwałości.

Źródło: Remmers

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt