chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Trendy MAGNAT 2012

Trendy MAGNAT 2012

15.03.2012
MAGNAT ogłosił cztery trendy kolorystyczne na rok 2012. Proponowane w każdym trendzie zestawy kolorów farb MAGNAT i systemów dekoracyjnych MAGNAT Style, inspirowane najnowszymi nurtami światowymi i tym samym wyraźnie wpisujące się w kanon międzynarodowej stylistyki i wzornictwa, to wyjście naprzeciw oczekiwaniom każdego, kto poszukuje nowych rozwiązań do swoich wnętrz. Trendy MAGNAT stworzył zespół doświadczonych ekspertów zajmujących się psychologią koloru, designem, stylizacją i architekturą wnętrz. Każdy z nich niesie ze sobą inną ideologię - różnią się charakterem i wyrazem. Inspirują, ciekawią i pozwalają nadać wnętrzom niepowtarzalny klimat.

Eco Design


To trend wywodzący się z historii Ziemi. Pochodzi prosto z natury i zawiera wiele jej cech. W związku z tym wnętrza są bardzo indywidualne, a zarazem miękkie i wygodne. Są one również naznaczone znakiem czasu – ślady przeszłości odnajdziemy w patynowanych eco-strukturach, wyglądających na nieco starsze niż w rzeczywistości.
Przeczytaj również: Nowe Trendy w Kolorach MAGNATA.
REKLAMA:


ECO Design wiąże się z ciepłem i bezpieczeństwem manifestowanym odpowiednimi materiałami. Są to kolory i farby przyjazne człowiekowi. W tym trendzie dominują klasyczne wnętrza, wywołujące naturalnie „miękkie” wrażenia i cechujące się dużym szacunkiem dla tradycji. Pojawiają się w nim również elementy rękodzieła artystycznego, tworzącego mieszankę płaszczyzn jednobarwnych z wzorzystymi. Dominują kolory natury i Ziemi. Modne barwy to ochry, sepie, nowe zielenie oraz ich uzupełnienie – wysmakowane brązy, dające silne poczucie bezpieczeństwa. Trend ten jest nieco nostalgiczną koncepcją, budującą romantyczną przestrzeń teraźniejszości.

ECO Design to trend, w którym pojawiają się kolory natury i Ziemi, struktury inspirowane naturalnymi kamieniami czy zjawiskami zachodzącymi w przyrodzie. Jest tu też miejsce na twórczość człowieka, rękodzieło artystyczne, tradycyjne plecionki i tkaniny. We wnętrzach tworzonych zgodnie z tym trendem świetnie prezentują się zarówno meble dotknięte upływem czasu, jak i komfortowe, nowoczesne, designerskie przedmioty wytwarzane z surowców naturalnych lub pozyskiwane z surowców wtórnych.

Chemia budowlana - Trendy MAGNAT 2012
Przeczytaj również: Nowe kolory farb Magnata

Multikulturalizm


Jest najnowszym trendem, który poprzez wieloznaczność kultur wpływa na rozwój designu i zmienia świadomość jego odbiorców. Miasta i ich mieszkańcy są coraz mniej monokulturowi – coraz częściej tworzą odrębne kultury żyjące obok siebie, a nie ze sobą. Asymilacja tych kultur przebiega bardzo trudno. W tym samym mieście, mówimy różnymi językami, wyznajemy odmienne wartości. Każdej dzielnicy przyporządkowane są różne symbole. Łączymy się jedynie w linii codziennej komunikacji, przenikając się na chwilę, pozwalając sobie tylko na płytkie więzi. Trend ten jest mieszanką różnych struktur i faktur. Pojawiają się tu stonowane barwy jako symbol przenikania się, ale również ostre kontrasty, które występują na granicy różnych tożsamości.

Multikulturalizm wyrósł z różnorodności kultur wzajemnie na siebie oddziałujących. Malowanie i tworzenie nowych przestrzeni jest ponadczasową przyjemnością. Ma to swoje odbicie we współczesnych wnętrzach. Komunikacja barw zestawionych w pomieszczeniach prowadzi do szczególnego efektu, powstałego w wyniku tego niecodziennego dialogu. Wyjątkowe zestawienie odcieni, niczym zestawienie różnych osobowości, jednocześnie kontrastuje i podkreśla się wzajemnie. Bogactwo różnorodności, poszukiwanie neutralnego tła i odkrywanie nowego oblicza piękna, stanowią fundament tego trendu.

Chemia budowlana - Trendy MAGNAT 2012
Przeczytaj również: Magnat w systemie

XXI wiek


Tempo współczesnego życia sprawia, że piękno dnia codziennego ciągle nam umyka, wciąż brakuje nam czasu... Nasze życie toczy się często w dwóch światach: realnym i wirtualnym. Wirtualne podróże pozostawiają w naszej pamięci skrawki różnych obrazów, opartych na powtarzalnych pikselowych motywach. A my tęsknimy za pięknem, za realną przestrzenią, w której znajdziemy czas dla siebie i w której sami siebie odnajdziemy. Piękne dekoracje, ściany i meble zyskują status nowych niematerialnych wartości.

Jednak oba te światy potrafią się uzupełniać, bo wirtualne motywy i rozmaite style rodem z profili społecznościowych mogą się doskonale wpisać w realną przestrzeń. Motywy geometryczne sprawiają, że wnętrza są szalenie nowoczesne i funkcjonalne, zarówno pod względem wzornictwa, jak i technologii. W materiałach stosuje się unikalne komponenty, pozwalające na uzyskanie odpowiedniego efektu. Trend ten jest mieszanką wielu stylów i elementów dekoracyjnych – tak jak w sieci spotykają się różne osobowości, tak tu mamy do czynienia z różnorodnością kolorów i struktur.

Trend XXI wiek jest synonimem współczesności. Ergonomia przestrzeni i dostępność mediów, zwykła ludzka praktyczność i wysoka jakość produktów to wartości wymieniane jako najważniejsze przez projektantów wnętrz i designerów. Dopiero w tak wymagających wnętrzach człowiek XXI wieku może znaleźć czas na refleksję, zadumę i marzenia.
Chemia budowlana - Trendy MAGNAT 2012


Wiatr przyszłości


To połączenie zjawisk natury, żywiołów, to poszukiwanie własnej tożsamości w globalnym świecie, którego efektem może być wiele ciekawych rozwiązań. „Wiatr przyszłości” jest trendem spontanicznym i energetycznym, inspirowanym latami 70. i 80. XX wieku we współczesnym wydaniu. Charakteryzuje się olbrzymią energią kolorów i lekkością wiatru. Niesie w sobie to, co najmodniejsze i najnowocześniejsze.

W tym trendzie można spotkać bardzo odważne i zdecydowane połączenia barwne. Dominuje tutaj przede wszystkim zasada kontrastu, oparta na połączeniach ostrych kolorów. Często występuje tu żółć z różnymi połączeniami. Swoją świetność zaznaczają wnętrza z geometrycznymi meblami, na tle barwnych ścian. Jest to trend oparty w dużej mierze na umiejętności łączenia kolorów i struktur z różnych stylizacji. Jest przeznaczony dla świadomych użytkowników, którzy są pewni swoich przekonań oraz panującej mody. „Wiatr przyszłości” to zapowiedź tego, co jeszcze nieodkryte, to nowoczesny design.

Trend Wiatr przyszłości to odwaga w poszukiwaniu własnego „ja”. Indywidualne wnętrza projektowane z rozmachem, odważne kompozycje kolorystyczne i wielka pozytywna energia płynąca z barw to design przyszłości. Wnętrze ma służyć człowiekowi nie tylko w fizycznym wymiarze. To już za mało. Przyszłość projektowania to metafizyka i psychologiczne wykorzystanie kolorów na użytek człowieka, według jego indywidualnych potrzeb.

Chemia budowlana - Trendy MAGNAT 2012


Autor: Magnat - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Magnat
Nowości z firmy Magnat
Czytelnia firmy Magnat
Poradnik firmy Magnat
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt