chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Paroc rozszerza swoją działalność na Rosję

Paroc rozszerza swoją działalność na Rosję

08.02.2012
Grupa Paroc Group konsekwentnie realizuje długoterminową strategię rozwoju. Po zapewnieniu sobie pozycji wiodącego dostawcy izolacji w regionie Morza Bałtyckiego, dzięki zakładom produkcyjnym w Finlandii, Szwecji na Litwie i w Polsce, Paroc rozszerza swą działalność na rozwijające się rynki rosyjskie.

Grupa Paroc zdecydowała się zainwestować w zakład produkcyjny w obwodzie Twerskim, na północny zachód od Moskwy. Kari Lehtinen - Dyrektor Generalny Grupy Paroc- twierdzi, że rosyjski rynek wełny mineralnej w najbliższych latach czeka znacznie szybszy wzrost niż w Europie Zachodniej. „Spodziewa się, że popyt na wełnę mineralną w Rosji będzie rósł przez następnych kilka lat w tempie około 10% rocznie. Przewiduje się, również że zapotrzebowanie na materiały izolacyjne w Rosji będzie zwiększało się wskutek zaostrzonych przepisów dotyczących wydajności energetycznej i ochrony przeciwpożarowej budynków. Ponadto Rosja jest rynkiem wełny mineralnej, na którym nasze produkty są wysoko oceniane” informuje Lehtinen.

„W ciągu ostatnich dwóch dekad Paroc wypracował sobie silna pozycję na rosyjskim rynku izolacji Premium dzięki działalności placówek handlowych w Moskwie i Sankt Petersburgu. Nasza pozycja jest na tyle dobra, aby z powodzeniem odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie poprzez zorganizowanie własnej, lokalnej produkcji” - kontynuuje Lehtinen.
REKLAMA:


Paroc planuje zainwestować 170 milionów w Twerze, tworząc trzy linie produkcyjne izolacji budowlanych i wyposażając produkcję izolacji technicznych. Roczna wydajność produkcji wyniesie 150 tysięcy ton, a fabryka zatrudni 600 pracowników.

Pierwszy etap inwestycji obejmuje jedną linię produkcji budowlanych materiałów izolacyjnych. Produkcja rozpocznie się w 2013 roku.

Źródło: PAROC
Autor: Paroc - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Paroc
Nowości z firmy Paroc
Czytelnia firmy Paroc
Poradnik firmy Paroc
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt