chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool

Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool

12.12.2011
Marina Bay Sands, najnowsza ikona Singapuru, jest jednym z czołowych azjatyckich celów podróży dla osób zainteresowanych wypoczynkiem, rozrywką i biznesem. Pomimo tego, że spektakularny design tego obiektu został zainspirowany domkiem z kart, każdy jego element cechuje się trwałością i bezpieczeństwem. Sekret solidności tkwi bowiem pod luksusową fasadą.

Chemia budowlana - Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool
Opierając się na wytycznych, które wskazywały ambitne cele dla singapurskiej turystyki i rozwoju ekonomicznego, firma architektoniczna z Bostonu – Moshe Safdie Architects – przekazała do użytku znacznie więcej niż tylko luksusowe miejsce rozrywki. Stworzyła ona monumentalną bramę, która ukazuje Singapur jako centrum innowacji, kultury i rozrywki. Grupa Rockwool aktywnie uczestniczyła od samego początku realizacji inwestycji.

REKLAMA:


Najtrudniejsze zadanie na świecie


Spektakularne wzornictwo Marina Bay Sands postawiło budowniczych przed kilkoma poważnymi wyzwaniami. Grupa projektowa inżynierów – Arup, Parsons i Brinkerhoff – znana z rozwiązania zagadek konstrukcyjnych Opery w Sidney w latach 60-tych, określiła singapurski budynek „najtrudniejszym zadaniem architektonicznym świecie”.

Chemia budowlana - Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool
Jednakże, dzięki pomocy głównych kontrahentów budowlanych, włączając JRP International, Pacific Interiors Supply, Benson Wall Systems oraz Grupę Rockwool, projektanci znaleźli rozwiązania już na początkowym etapie planowania. Dzięki tej współpracy powstały przestrzenie, które cechują się wytrzymałością, dobrą akustyką oraz wysokim bezpieczeństwem pożarowym. W jaki sposób uzyskano taki efekt? - Przede wszystkim chcieliśmy się upewnić, że sprostamy wszystkim standardom i napiętym terminom oddania budynku do użytku - mówi Richard Chia, Dyrektor Zarządzający w JRP International. - Na szczęście mieliśmy silne wsparcie ze strony firmy Rockwool, która była z nami od samego początku aż do ukończenia obiektu – dodaje.

Zainspirowani domkiem z kart


Zabierzmy dwie karty do gry i oprzyjmy je o siebie tak, aby stworzyły one trójkąt. Następnie przyłóżmy dłoń do wierzchołka. Wywierając lekki nacisk spowodujemy, że karty nieznacznie zegną się do środka w celu stworzenia nieregularnych i wyjątkowo wyrazistych kształtów.

Teraz, wyobraźmy sobie, że karty do gry zmieniają się w trzy 57-piętrowe i 191-metrowe wieże, na których ustawiony został długi na 340 metrów taras na dachu. Stworzenie budynku o tak złożonej konstrukcji wymaga szczególnej precyzji, głębokiej znajomości nowoczesnych materiałów oraz zaawansowanych technik konstrukcyjnych.

Chemia budowlana - Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool
- Współpraca projektantów z producentami rozwiązań już na etapie planowania i koncepcji pozwala nie tylko dopasować rozwiązania do wymogów technicznych, ale również umożliwia realizację śmiałych koncepcji projektantów. W Polsce takie wsparcie w zakresie efektywności energetycznej budynków jest realizowane w ramach działu Energy Design Center w Rockwool Polska, który również analizuje aspekty finansowe zastosowanych rozwiązań. – komentuje Piotr Pawlak, Energy Design Center Manager, Rockwool Polska.

Przestrzeń przyjazna użytkownikom


Już na etapie koncepcji, Marina Bay Sands stało się ogromnym przedsięwzięciem. Architekt Moshe Safdie chciał stworzyć pomieszczenia zapewniające kontrolę poziomu hałasu i temperatury wewnątrz, przy jednoczesnym zachowaniu elementów przyjaznych i naturalnych zarówno dla użytkowników jak i środowiska. Ponadto, izolacja akustyczna znajdujących się obok siebie 2 561 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu, stała się jednym z priorytetów, wyznaczających kierunki dalszych działań.

Zastosowanie rozwiązań opartych na skalnej wełnie mineralnej Rockwool w sufitach, ścianach działowych, pozwoliło na utrzymanie kluczowych miejsc w budynku chłodnych w dzień i ciepłych w nocy.

Chemia budowlana - Ukryta siła domku z kart dzięki Grupie Rockwool

Każdy z nas jest wyjątkowy


W Singapurze obowiązują restrykcyjne wymogi budowlane odnośnie każdej nowopowstałej konstrukcji i użytych materiałów. - Rockwool Singapore pomógł nam spełnić założenia dotyczące wydajności termicznej i akustycznej – mówi Daniel Lee, Dyrektor Operacyjny Pacific Interiors Supply i dodaje: - Przeprowadziliśmy zaawansowane testy na naszych płytach i metalowych ćwiekach, używając rozwiązań firmy Rockwool w celu uzyskania pewności, że osiągniemy wszystkie wymagane kryteria.

W przypadku Muzeum ArtScience jak również dwóch teatrów w Singapurze, użyto systemu okładzin składających się z 50 mm grubości bloków wełny mineralnej, umieszczonych między aluminiowymi panelami. Takie rozwiązania zostały także wdrożone w obszarach załamań powierzchni, na zewnętrznych panelach ścian osłonowych oraz na stropach, w postaci ognioodpornych paneli ze skalnej wełny mineralnej. Dzięki temu tysiące mieszkańców i użytkowników tego budynku ma aż dwie godziny na ewakuację w razie pożaru. Jest to dwa razy więcej czasu niż w przypadku porównywalnych obiektów w Europie.

Nie ma wątpliwości, że przebywając w Marina Bay Sands czy to w celu odpoczynku, rozrywki czy też biznesowym, można czuć się komfortowo i bezpiecznie. Warto więc pamiętać, że wszystko to osiągnięto dzięki zaawansowanym technologiom, które tkwią tuż pod fasadą budynku.

Autor: Rockwool - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Rockwool
Nowości z firmy Rockwool
Czytelnia firmy Rockwool
Poradnik firmy Rockwool
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt