chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » LAFARGE dostarczył 50 tys. ton cementu na budowę A2

LAFARGE dostarczył 50 tys. ton cementu na budowę A2

05.12.2011
Lafarge, jeden największych producentów materiałów budowlanych na świecie, dostarczył blisko 50 tys. ton cementu na budowę nowego odcinka autostrady A2. Oddany 1 grudnia do użytku, 106 kilometrowy odcinek autostrady prowadzi z Nowego Tomyśla do Świecka.

W latach 2010-2011 Lafarge Cement zaopatrywał w cement podwykonawców budujących końcowy odcinek autostrady A2 prowadzący z Nowego Tomyśla do Świecka. Do stabilizacji podłoża i produkcji chudego betonu pod autostradę wykorzystano 22 tys. ton cementu CEM II/B-V 32,5 R, zaś do budowy obiektów mostowych i przejść dla zwierząt użyto 26 tys. ton cementu CEM I 42,5 N-HSR/NA (HSR 42,5) wybranego ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe i odporność na trudne warunki środowiskowe. Warto zwrócić uwagę na proekologiczny wymiar całej inwestycji. Autostrada w 85 procentach przebiega przez tereny leśne, dlatego wzdłuż całego odcinka powstało blisko 200 przejść i przepustów dla dużych i małych zwierząt.
REKLAMA:


Lafarge współpracował z głównym wykonawcą również przy produkcji betonu wykorzystanego na autostradzie A2. Dwie wytwórnie betonu w Boczowie i Zbąszyniu dostarczyły łącznie 50 tys. m3 betonu konstrukcyjnego i mostowego.

Specjalnie zaprojektowana nawierzchnia betonowa liczy średnio 30cm grubości. Do budowy 106-kilometrowego odcinka użyto ponad 1 mln m3 betonu, a łączna powierzchnia wylanego betonu to ponad 2 mln m2, co równa się rozmiarowi 300 boisk piłkarskich.

Chemia budowlana - LAFARGE dostarczył 50 tys. ton cementu na budowę A2
– Autostrada A2 jest ważną inwestycją również ze względu na zastosowanie nawierzchni betonowej – komentuje Jerzy Werbiński, dyrektor ds. Projektów Infrastrukturalnych z Lafarge. Do budowy autostrady wykorzystano najnowszą technologię betonową, która jest gwarantem jakości spełniającej najwyższe normy dla budowy dróg i autostrad w krajach Unii Europejskiej. Co ważne, drogi betonowe są w użytkowaniu dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze, a ich utrzymanie znacznie tańsze niż dróg asfaltowych. Na pewno takich dróg powinno powstawać więcej - dodaje Jerzy Werbiński
Przeczytaj również: Popiół z Siekierek
Autostrada A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Świecko została oddana do publicznego użytku 1 grudnia. Koszt budowy odcinka wyniósł prawie 6 mld zł (1,3 mld euro), z czego blisko 25 procent zostało przeznaczone na ochronę środowiska. Dzięki nowo otwartej drodze podróż z Poznania do granicy kraju zajmie niewiele ponad godzinę oraz maksymalnie dwie do stolicy Niemiec, Berlina. Ponadto, zastosowanie nowatorskiego rozwiązania jakim jest nawierzchnia betonowa, zdecydowanie zwiększy komfort jazdy i jej bezpieczeństwo. Jest to najdłuższa i najbardziej nowoczesna krajowa autostrada połączona z europejską siecią autostradową.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(1.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2018 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt