chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Firma Remmers na tegorocznych Targach Konserwacje/Kościoły 2011 uzyskała w plebiscycie

Firma Remmers na tegorocznych Targach Konserwacje/Kościoły 2011 uzyskała w plebiscycie czytelników "Eclesia" I miejsce

04.11.2011
Na tegorocznych Targach Konserwacje/Kościoły 2011 firma Remmers uzyskała w plebiscycie czytelników "Eclesia" I miejsce!

Chemia budowlana - Firma Remmers na tegorocznych Targach Konserwacje/Kościoły 2011 uzyskała w plebiscycie czytelników
Ochrona zabytków to jeden z czterech filarów, na których firma Remmers opiera swoją działalność w zakresie doradztwa technicznego i wsparcia materiałowego. Dziedzina ta jest interesująca i pełna ambitnych wyzwań tym bardziej, że w przypadku Remmersa oprócz aspektów charakterystycznych dla samej ochrony czy konserwacji obiektów zabytkowych (jakimi są np. prace sztukatorskie, naprawy konstrukcji szachulcowych, łączy w szczególny sposób wszystkie pozostałe elementy, jak hydroizolacja budowli, ochrona murów i elewacji czy wreszcie ochrona elementów drewnianych. Przy czym w przypadku ochrony i konserwacji zabytków do każdego z tych zagadnień podchodzić należy ze szczególną pieczołowitością. Na uwadze przede wszystkim trzeba mieć konieczność pogodzenia historycznych technik i materiałów, nadających obiektowi klimat i odtwarzających jego dawne piękno, z wymogami nowoczesnej myśli budowlano-technicznej, która na pierwszym miejscu stawia trwałość materiałów i technologii, ich łatwość stosowania i odporność zastosowanych rozwiązań na niesprzyjające warunki otoczenia i zwykły wpływ mijającego czasu. Trzeba przy tym mieć na uwadze prosty, a jednocześnie znamienny fakt: w tej dziedzinie nie istnieją rozwiązania typowe. Najczęściej gdy pojawia się problem, nie ma gotowej w stu procentach recepty na jego rozwiązanie. Wszelkim działaniom towarzyszyć więc muszą gruntowne analizy zastanej sytuacji, jej objawów, przyczyn i możliwych do zastosowania technik i materiałów naprawczych.
REKLAMA:


Kierując się tymi właśnie względami firma Remmers od wielu lat proponuje wykonawcom materiały i rozwiązania technologiczne pozwalające wykonawcom prac renowacyjnych spełniać niejednokrotnie surowe wymogi stawiane przez konserwatorów zabytków, a jednocześnie nadążać za rozwojem techniki i wymagań dotyczących ekologii stosowanych materiałów oraz oszczędności energetycznej budowli. I miejsce, jakie uzyskaliśmy za prace konserwatorskie na elewacji i krużgankach bazyliki w Świętej Lipce są dla nas cennym potwierdzeniem celności obranego kierunku.

Chemia budowlana - Firma Remmers na tegorocznych Targach Konserwacje/Kościoły 2011 uzyskała w plebiscycie czytelników
Dzięki badaniom chemicznym i wsparciu technologicznemu wykonanym w laboratoriach Remmers, zdiagnozowano problem i dobrano właściwe specjalistyczne preparaty. W Świętej Lipce zawilgocone mury krużganków spowodowały dewastację cennych malowideł ściennych. W pierwszym etapie prac konserwatorskich zajęto się przyczynami uszkodzeń tynku – pęcznieniem i skurczem higroskopijnym. Dzięki zastosowaniu jedynego w swoim rodzaju preparatu Remmers Antihygro ograniczono wielkość oraz szybkość pęcznienia. W trakcie konserwacji technicznej trzeba było zastosować aż 4 tony tego preparatu! Następnym etapem prac było wzmocnienie strukturalne tynków polichromowych, przy wykorzystaniu materiału KSE 300 E, opartego o specjalnie modyfikowane estry kwasu krzemowego. Celem wzmocnienia było przywrócenie osłabionym cegłom pierwotnej wytrzymałości. Prace przy wykorzystaniu technologii Remmers realizowała Pracownia Konserwacji Zabytków Stiuk, Szymon Konecko z Olsztyna i konserwator dzieł sztuki Justyna Dzieciątkowska, wieloletni partnerzy współpracujący przy realizacjach w rejonie województwa warmińsko-mazurskiego i na terenie całej Polski. W ich dorobku znajdują się zabytki od średniowiecza aż do XX wieku.
Remont Sanktuarium w Świętej Lipce trwa już od kilku lat. Ginący do tej pory zabytek jest ratowany poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Pozostałe fundusze pochodzą od źródeł lokalnych. Całkowite koszty projektu to bez mała 2,5 mln. euro.

Źródło: Remmers
Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt