chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem

System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem

24.10.2011
Rosnące wymagania obecnych inwestorów dotyczące izolacji dachów płaskich związane są nie tylko z energooszczędnością, bezpieczeństwem, czy też wytrzymałością produktów, ale również ze sposobem ich montażu. Właśnie w przypadku dachu, możliwość szybkiego prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i jego pokrycia jest szczególnie istotna.

Chemia budowlana - System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem
Idealnym rozwiązaniem spełniającym powyższe wymagania, jest system płyt wraz ze spadkiem Austrotherm DPS. Jest to system przeznaczony do profilowania spadków, potrzebnych do odprowadzenia wód opadowych do rynien i wpustów. Spadki te kształtowane są poprzez warstwę termoizolacyjną, a nie obciążającą dodatkowo konstrukcję wylewką betonową z wyprofilowanym spadkiem lub konstrukcją stalową z zaprojektowanym spadkiem.

REKLAMA:


Elementy systemu wraz z montażem


System Austrotherm DPS składa się z dwóch rodzajów płyt: bazowych oraz spadkowych.
Płyty bazowe to standardowe płyty typu Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA lub Austrotherm EPS 035 PARKING o wymiarach 1000 x 500 mm i odpowiedniej grubości w zależności od wielkości nachylenia oraz optymalnej, wymaganej izolacyjności termicznej tej przegrody.
Płyty spadkowe to płyty o wymiarach 1000 x 1000 mm o stałej grubości boków z wyciętym uskokiem w środku płyty, którego wielkość zależy od procentowego nachylenia połaci.

Chemia budowlana - System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem
Chemia budowlana - System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem


Montaż systemu rozpoczyna się od układania wzdłuż attyki (linii kalenicowej) płyt bazowych o największej grubości, dłuższym bokiem do muru. Następnie układane są kolejne warstwy płyt bazowych prostopadle do ściany (dłuższym bokiem w kierunku nachylenia połaci), schodkowo od największej do najmniejszej grubości. Ostatnią warstwę przycina się odpowiednio do przeznaczonej powierzchni (np. rury spustowej). Po ułożeniu warstwy bazowej, o przekroju schodkowym, przystępuje się do układania płyt spadkowych (uskok w płycie spadkowej idealnie pasuje do schodka utworzonego z płyt bazowych), zaczynając od najwyższego do najniższego punktu. Aby uniknąć mostków cieplnych zaleca się przesunięcie warstw tak, aby krawędzie się nie pokrywały.

Zalety systemu Austrotherm DPS:


- łatwy i prosty montaż,
- krótki czas wykonania,
- niewielkie obciążenie warstw dachowych w wyniku wyeliminowania szlichty spadkowej,
- bazą systemu są standardowe płyty styropianowe.

Przygotowanie projektu systemu


Aby przystąpić do projektowania systemu dachu płaskiego ze spadkiem Austrotherm DPS, należy przesłać do działu doradztwa technicznego firmy Austrotherm komplet potrzebnych do tego materiałów, takich jak: rzut dachu z rozrysowanymi wielkościami spadków, rozmiesczeniem wpustów dachowych oraz dokładnymi wymiarami, jak również przekrój poprzeczny dachu. Na podstawie takiej dokumentacji doradca techniczny przygotuje projekt odwodnienia dachu w systemie Austrotherm DPS, który zawiera: plan rozłożenia płyt systemu na dachu wraz z dokładnym opisem, zestawienie kompletu płyt systemu oraz wstępną kalkulację cenową opracowanego rozwiązania. Jeśli wystąpi taka konieczność, doradca techniczny przeszkoli firmę wykonawczą na budowie.

Chemia budowlana - System Austrotherm DPS - Termoizolacja dachów płaskich wraz ze spadkiem

Przekrój przez warstwy:


- pokrycie dachowe - papa termozgrzewalna (podkładowa i wierzchniego krycia) lub membrana PVC lub EPDM; dach balastowy z warstwą dociążającą (żwir lub płyty tarasowe),
- płyty spadkowe Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA lub Austrotherm EPS 035 PARKING,
- płyty bazowe Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA lub Austrotherm EPS 035 PARKING,
- paroizolacja (zależnie od warunków pracy systemu DPS),
- konstrukcja nośna stropu (stal lub żelbet).

Źródło: Austrotherm

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Austrother
Nowości z firmy Austrotherm
Czytelnia firmy Austrotherm
Poradnik firmy Austrotherm
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt