chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » StoPhotosan NOX katalityczna powłoka elewacyjna

StoPhotosan NOX katalityczna powłoka elewacyjna

09.05.2011
Chemia budowlana - StoPhotosan NOX katalityczna powłoka elewacyjna

Farba, która oczyszcza powietrze


Czyste powietrze jest niezbędne do życia. Potrzebujemy go wszyscy, w każdej chwili, przez całe życie. Ale w świecie uprzemysłowionym otaczające nas powietrze coraz bardziej zatruwają szkodliwe substancje, które pogarszają jakość życia i zagrażają zdrowiu ludzi. Na szczęście rozwój technologii znajduje rozwiązania także dla problemów ekologicznych. Fotokatalityczna powłoka zewnętrzna StoPhotosan NOX jest pierwszym na rynku produktem aktywnie redukującym niebezpieczne tlenki azotu oraz ozon.

Chemia budowlana - Farba StoPhotosan NOX jest wprawdzie owocem całkowicie nowej technologii, ale nie oznacza to rewolucji w sposobie jej nakładania. Powłokę nanosi się na elewację za pomocą wałka lub maszynowo. Obowiązują racjonalne, powszechnie przyjęte na placu budowy zasady prac malarskich
Farba StoPhotosan NOX jest wprawdzie owocem całkowicie nowej technologii, ale nie oznacza to rewolucji w sposobie jej nakładania. Powłokę nanosi się na elewację za pomocą wałka lub maszynowo. Obowiązują racjonalne, powszechnie przyjęte na placu budowy zasady prac malarskich
Dzisiejszy standard życia nacechowany jest m. in. wysokim zapotrzebowaniem na energię, przemysłową produkcją masową, jak również rosnącym ruchem komunikacyjnym. I to są najważniejsze źródła zanieczyszczeń powietrza powodowane przez człowieka. Główną rolę odgrywa tu komunikacja. Wprawdzie coraz surowsze normy dotyczące spalin spowodowały sukcesywne ograniczenie emisji szkodliwych substancji przez nowoczesne pojazdy, jednak efekt ten został częściowo zniwelowany wzrostem ich liczby. Skrajne zanieczyszczenie powietrza spotyka się dzisiaj na całym świecie, głównie jednak tam, gdzie koncentruje się transport i przemysł. Prawie wyczerpane są już dotychczasowe możliwości redukowania zanieczyszczeń przez podejmowanie ekonomicznie akceptowalnych działań.
REKLAMA:


Chemia budowlana - W pierwszej kolejności StoPhotosan NOX znajduje zastosowanie w obiektach komunikacyjnych
W pierwszej kolejności StoPhotosan NOX znajduje zastosowanie w obiektach komunikacyjnych

Szkodliwe tlenki azotu (NOx) i ozon (O3)


Do największych zanieczyszczeń powietrza zaliczane są tlenki azotu, o działaniu drażniącym, które mogą szkodliwie oddziaływać na drogi oddechowe; atakować błony śluzowe, co sprzyja ich ostrym lub przewlekłym schorzeniom. Uzasadnione są powody do przypuszczeń, że w parze z tym idzie wzrost podatności na choroby zakaźne.

Związki azotu potrafią się kamuflować: są bardzo mobilne, przechodzą jedne w drugie, rozprzestrzeniają się z powietrzem, przenikają z deszczem do gleby i wód gruntowych. A stamtąd dostają się do mórz. Poza tym tlenki azotu w istotnej mierze biorą udział w powstawaniu pyłów, ozonu przy ziemi i kwaśnych deszczów – których negatywny wpływ na nasz ekosystem, ale także na budynki, jest dobrze znany.

Chemia budowlana - StoPhotosan NOX katalityczna powłoka elewacyjna

Z technologią na odsiecz


Jak temu przeciwdziałać? Z pomocą przychodzi nowa technologia Sto. Innowacyjna powłoka StoPhotosan NOX redukuje zawarte w powietrzu tlenki azotu oraz ozon. Jest bowiem powłoką aktywną, która nie tylko chroni powierzchnię i poprawia wygląd budowli, ale również oczyszcza otaczające powietrze ze wspomnianych szkodliwych zanieczyszczeń.
Przeczytaj również: weber.ton color

W pierwszej kolejności StoPhotosan NOX znajduje zastosowanie w obiektach komunikacyjnych


Dzięki swoim właściwościom fotokatalitycznym, ta nowa farba zapewnia wyraźną redukcję tlenków azotu i ozonu w powietrzu. W farbie StoPhotosan NOX znajduje się bowiem specjalny fotokatalizator. Odpowiednio dodawany dwutlenek tytanu ma zdolność redukowania – pod wpływem światła widzialnego – wielu związków organicznych i nieorganicznych. Przekształca więc, podobnie jak w fotosyntezie, docierającą doń energię świetlną – w chemiczną. Tlenki azotu odkładają się na powierzchni farby i pod wpływem światła ulegają utlenieniu do postaci nieszkodliwego azotanu. A ta łatwo rozpuszczalna substancja zostaje później przez deszcz z tej powierzchni spłukana. W opisanej reakcji ozon ulega przekształceniu w tlen.

Chemia budowlana - StoPhotosan NOX katalityczna powłoka elewacyjna


Autor: Sto - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Sto
Nowości z firmy Sto
Czytelnia firmy Sto
Poradnik firmy Sto
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt