chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Knauf - uczą uczących

Knauf - uczą uczących

14.05.2009
Montaż lekkich ścianek działowych, podłóg i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych - te i inne wyzwania czekały na uczestników szkolenia, które odbyło się w kwietniu w Centrum Knauf w Kleszczowie koło Bełchatowa. Tym razem uczniami byli nie młodzi adepci sztuki budowlanej, lecz nauczyciele szkół zawodowych. Przez dwa dni mieli oni szansę zgłębiać tajniki technologii suchej zabudowy.

Chemia budowlana - Knauf - uczą uczących
Rozwój nowoczesnych technologii budowlanych, oraz rosnące oczekiwania inwestorów dotyczące standardu i jakości prac budowlanych, rodzą potrzebę systematycznego kształcenia fachowców związanych z branżą budowlaną. Jest to bardzo poważne wyzwanie dla systemu oświaty.
- Zdajemy sobie sprawę z dynamicznego wzrostu popularności technologii suchej zabudowy. Właśnie dlatego Knauf, od początku swojej działalności na polskim rynku wspiera edukacje zawodową w szkołach budowlanych Działamy również na rzecz wprowadzenia zawodu montera suchej zabudowy do klasyfikacji zawodów ministerstwa infrastruktury i budownictwa oraz klasyfikacji zawodów prowadzonej przez MEN. – mówi Jarosław Milewski, Członek Zarządu firmy Knauf Sp. z o.o. - Szeroki zakres teoretycznych i praktycznych kompetencji zawodowych montera suchej zabudowy, potrzeby rynku pracy i pozytywne perspektywy rozwoju tej technologii utwierdzają nas w przekonaniu, że działania, które podejmujemy są potrzebne.
Chemia budowlana - Knauf - uczą uczących
Chemia budowlana - Knauf - uczą uczących

W 2006 roku firma wprowadziła projekt pod nazwą „Wzorcowa pracownia suchej zabudowy Knauf”, który objął siedem placówek edukacyjnych z terenu całego kraju. Każda placówka została wyposażona w pracownię oraz materiały do praktycznej nauki zawodu: płyty Knauf, masy szpachlowe, profile, akcesoria, a także materiały teoretyczne, jak prezentacje i zeszyty techniczne. W tym roku mamy zamiar otworzyć dwie kolejne pracownie: w Warszawie i w Elblągu – zapewnia Jarosław Milewski.
Chemia budowlana - Knauf - uczą uczących
Chemia budowlana - Knauf - uczą uczących

Projekt przynosi wielostronne korzyści: uczniowie zdobywają nowe, praktyczne umiejętności, producent otrzymuje gwarancję prawidłowego zastosowania jego produktów, a inwestor wysokiej jakości efekt końcowy.
Knauf wraz z Polskim Stowarzyszeniem Gipsu działa także na rzecz wprowadzenia technologii suchej zabudowy jako konkurencji w zawodach EuroSkills, które poza rywalizacją umożliwiają obserwację różnych, prezentowanych „na żywo” umiejętności zawodowych. W tym roku odbędą się zawody, mające na celu wyłonienie ekipy monterów suchej zabudowy, która będzie reprezentować Polskę na konkursie EuroSkills 2010 w Portugalii.

Zdjęcia zamieszczone w informacji pochodzą z archiwum firmy Knauf sp. z o.o.
Przeczytaj również: Cykl spotkań branżowych z Knauf
REKLAMA:
Autor: Knauf - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Knauf
Nowości z firmy Knauf
Czytelnia firmy Knauf
Poradnik firmy Knauf
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt