chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » ATLAS i GIPSAR – cenne polskie marki

ATLAS i GIPSAR – cenne polskie marki

03.12.2010
Dziennik Rzeczpospolita opublikował 2 grudnia br. ranking najcenniejszych polskich marek. Oceniono je pod względem wartości oraz siły. W zestawieniu znalazły się ATLAS i GIPSAR, marki należące do GRUPY ATLAS.

W rankingu według wartości ujęto 330 polskich marek, funkcjonujących na naszym rynku. Marka ATLAS uplasowała się na 81. pozycji. Jej wartość wyceniono na 160,8 mln zł. Marka GIPSAR znalazła się na 184. miejscu, z wyceną 54,9 mln zł.
Przeczytaj również: ATLAS w górę
REKLAMA:


W rankingu siły (mocy) marki, sklasyfikowano 100 marek. ATLAS znalazł się na 64. miejscu. Tutaj brandy poddano ocenie bardziej szczegółowej, grupując je w 12 kategoriach. W kategorii produktów niespożywczych ATLAS zajął 18. miejsce, a GIPSAR 32. Weryfikując siłę marki, sporządzono także minirankingi 80 brandów, które osiągnęły najlepsze oceny w odniesieniu do poszczególnych wskaźników składających się na siłę marki. ATLAS zajął następujące miejsca: najczęściej wybierane marki – 46., lojalność klientów – 52., stopa referencji – 53., prestiż – 32., postrzegana jakość - 33., priorytet w świadomości – 23.

Najcenniejszą polską marką, po raz czwarty z rzędu został Orlen, najsilniejszą Wedel. Tegoroczną, siódmą już edycję ranking, przygotowała Rzeczpospolita, we współpracy z firmami AC Nielsen i Acropolis Advisory.

Źródło: Atlas

Autor: Atlas - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Atlas
Nowości z firmy Atlas
Czytelnia firmy Atlas
Poradnik firmy Atlas
Copyright 2019 chemia budowlana .info
partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt