chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Sposób na gładkie ściany i sufit

Sposób na gładkie ściany i sufit

08.10.2010
Gładkie ściany i sufity to dziś już standard. Niezależnie od tego z czego są wykonane w lekkiej technologii z płyt gipsowo-kartonowych czy też z tradycyjnych materiałów budowlanych. W każdym przypadku dla uzyskania gładkich powierzchni należy użyć produktu właściwego dla danego podłoża.

Chemia budowlana - Sposób na gładkie ściany i sufit
W przypadku budowania ścian działowych i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych musimy wziąć pod uwagę masy szpachlowe do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i ewentualnie masy do szpachlowania całych powierzchni.
Przeczytaj również: Systemy zapraw Tytan TEO
REKLAMA:


Do szpachlowania połączeń płyt gipsowo-kartonowych używamy mas specjalnie do tego przeznaczonych. Knauf oferuje Fugenfüller do połączeń w standardowej zabudowie z płyt gipsowo-kartonowych. W przypadku zabudowy narażonej na pracę elementów konstrukcji, np. w przegrodach budowlanych z otworami drzwiowymi lub w zabudowie poddasza zaleca się zastosowanie bardziej elastycznej masy Uniflott.

Oba produkty dostępne są w workach 5kg i 25 kg. Używając każdej z tych mas, zanim przystąpimy do szpachlowania połączeń należy je odpylić i zagruntować środkiem gruntującym Tiefengrund. Niedopuszczalne jest pominięcie tej czynności lub użycie innego środka gruntującego, tworzącego na gruntowanej powierzchni widoczną błyszczącą warstwę. Następnie przygotowujemy masę szpachlową, wsypując ją do wody i mieszając ręcznie lub przy pomocy mieszadła o wolnych obrotach. Szybkie mieszanie skraca czas zastosowania masy.

Masę nakładamy, wciskając ją w spoinę. Następnie wtapiamy taśmę zbrojącą i kolejnym pociągnięciem wyrównujemy spoinę. Należy pamiętać, że od jakości wykonania szpachlowanych połączeń zależeć będzie, czy w przyszłości powstaną spękania, czy też zawsze cieszyć się będziemy gładkimi powierzchniami ścian i sufitów. Warto tu także podkreślić, że w celu uniknięcia spękań prace te należy wykonywać w temperaturze pomieszczeń zbliżonej do warunków ich użytkowania. Po wykonaniu szpachlowania połączeń do inwestora należy decyzja o wykończeniu powierzchni. Na opisanym wyżej etapie ściany i sufity wystarczy pomalować lub położyć tapety. Jeśli jednak ktoś preferuje powierzchnie przypominające tynki, należy wykonać szpachlowanie całych powierzchni. Do tego celu najlepiej użyć Gładzi gipsowej Knauf - w sprzedaży w workach 25 kg. Masę tę charakteryzuje bardzo dobra przyczepność, elastyczność i łatwość w obróbce. Wystarczy nałożyć cienką warstwę masy o grubości ok. 1 mm, aby uzyskać gładkie powierzchnie przypominające równy tynk.

Szpachlowanie całych powierzchni wpływa także korzystnie na estetykę powłok malarskich. Uzyskujemy równomierne rozłożenie koloru bez cieni, mogących powstać w miejscu szpachlowanych styków płyt. Gładź gipsowa Knauf nadaje się zresztą także do szpachlowania powierzchni ścian i sufitów wykonanych z tradycyjnych materiałów budowlanych, na których położono tynki cementowo-wapienne lub tynki gipsowe. W przypadku, kiedy zamierzamy remontować stare ściany, warto sięgnąć po Gips szpachlowy Knauf – dostępny w workach 25 kg. Masa ta świetnie nadaje się do uzupełniania wszelkiego rodzaju ubytków i rys w ścianach. Możemy także, używając Gipsu szpachlowego wygładzić całe powierzchnie ścian lub sufitów.

Źródło: Knauf
Przeczytaj również: System ociepleń TYTAN EOS STROP
Autor: Knauf - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.9)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Knauf
Nowości z firmy Knauf
Czytelnia firmy Knauf
Poradnik firmy Knauf
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt