chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy

Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy

23.07.2010
Idealną powierzchnię wykańczanych ścian gwarantują produkty gipsowe DOLINY NIDY - od gipsów szpachlowych i budowlanych, klejów do płyt gipsowo-kartonowych, poprzez gładzie, po tynki. Te ostatnie wykonuje się coraz częściej z uwagi na możliwość uzyskania stosunkowo niskim kosztem powierzchni o wysokiej jakości. Wszystkie produkty maksymalnie ułatwiają pracę zarówno doświadczonym wykonawcom, jak i tym, którzy przeprowadzają prace remontowe we własnym zakresie.

Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy


REKLAMA:


Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy

WYROBY GIPSOWE ZDROWE Z NATURY


Spoiwa gipsowe są popularnym i cenionym materiałem wykończeniowym, stosowanym w budownictwie mieszkaniowym oraz obiektach użyteczności publicznej. Gips jest produktem naturalnym, niepalnym i ciepłym w dotyku. Ma korzystne właściwości fizykochemiczne - wartość pH utrudnia rozwój pleśni - utrzymuje też w pomieszczeniach optymalną wilgotność powietrza, zapewniając korzystny mikroklimat. Wnętrza wykończone Gipsem pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.

Od ponad 50 lat marka DOLINA NIDY kojarzy się z wysoką jakością oferowanych produktów. Spółka ma własną odkrywkową kopalnię gipsu w Leszczach. Materiałem bazowym dla jej wyrobów jest gips, uzyskiwany w procesie częściowego odwodnienia naturalnego kamienia gipsowego. Proces dehydratacji jest całkowicie zautomatyzowany, co gwarantuje uzyskanie produktu o powtarzalnych i ściśle określonych parametrach fizycznych oraz chemicznych. Po wyprażeniu gips jest mieszany z dodatkami uszlachetniającymi i modyfikującymi takie właściwości, jak urabialność, przyczepność do podłoża, wytrzymałość, twardość, elastyczność, podatność na szlifowanie i czas obróbki.
DOLINA NIDY oferuje szeroki asortyment wyrobów. Do najbardziej znanych należy zaliczyć wszelkiego rodzaju gipsy szpachlowe, gładzie, jednowarstwowe tynki gipsowe - nanoszone na podłoże ręcznie lub mechanicznie - spoiwa do montażu płyt gipsowych i gipsowo-kartonowych (kleje gipsowe).

Naprawy ścian i sufitów


Prace wykończeniowe - malowanie lub tapetowanie - dadzą oczekiwany efekt, jeśli ścianę odpowiednio się przygotuje. Podłoże powinno być stabilne, nienarażone na bezpośredni wpływ wilgoci i oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność - zwłaszcza z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów, wosku oraz resztek powłok malarskich. Źle związane fragmenty powierzchni należy odkuć, a luźne lub sypiące się usunąć szczotką drucianą. Do prac remontowych, polegających na uzupełnianiu ubytków i wypełnianiu drobnych rys oraz pęknięć przeznaczony jest GIPS SZPACHLOWY. Można go także stosować do montażu prefabrykatów gipsowych oraz mocowania narożników aluminiowych.

Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy


Wykonanie gładzi


Wyjątkowo gładką powierzchnię ściany można uzyskać dzięki GŁADZI GIPSOWEJ, która może być stosowana na tynkach cementowych i cementowo-wapiennych, lub GIPSOWI SZPACHLOWEMU G, przeznaczonemu do stosowania na podłożach gipsowych i płytach gipsowo-kartonowych.

Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy


Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy

Wykonanie tynków gipsowych


Do mechanicznego nakładania agregatem przeznaczone są gipsy tynkarskie maszynowe: TEMPO, SPRINT I SPRINT PLUS. GIPS TYNKARSKI MASZYNOWY TEMPO oraz GIPS TYNKARSKI MASZYNOWY LEKKI SPRINT są ekologicznymi materiałami wykończeniowymi, wytwarzanymi na bazie naturalnego kamienia gipsowego. Służą do wykańczania powierzchni ścian (w przypadku SPRINTA również sufitów) z ceramiki, cegieł wapienno - piaskowych , betonu zwykłego, komórkowego oraz płyt wiórowo -cementowych. Przeznaczone są do pomieszczeń o normalnej wilgotności powietrza, do kuchni i łazienek.

Chemia budowlana - Narzucanie tynku gipsowego agregatem.
Narzucanie tynku gipsowego agregatem.

GIPS TYNKARSKI MASZYNOWY LEKKI


SPRINT PLUS przeznaczony jest do wykonywania tynków gipsowych na ścianach i sufitach wewnątrz pomieszczeń o normalnej wilgotności powietrza oraz w kuchniach i łazienkach. Może być stosowany na podłożach z elementów ceramicznych, cegieł wapienno-piaskowych, betonu zwykłego oraz komórkowego oraz z płyt wiórowo-cementowych. Zaprawy tej nie stosuje się na podłożach metalowych, drewnianych i z tworzyw sztucznych.

Przyklejanie i spoinowanie płyt g-k


Przy wykonywaniu tzw. suchych tynków z płyt gipsowo-kartonowych, DOLINA NIDY proponuje sprawdzony KLEJ GIPSOWY T.

Chemia budowlana - Ściany - naprawa i wykończenie z Doliną Nidy


Źródło: Grupa PSB S.A.

Autor: Grupa PSB S.A. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Grupa PSB
Nowości z firmy Grupa PSB S.A.
Czytelnia firmy Grupa PSB S.A.
Poradnik firmy Grupa PSB S.A.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt