chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » System AVATINT już w całej Polsce

System AVATINT już w całej Polsce

21.04.2009
W połowie kwietnia Tikkurila Polska zakończyła proces wprowadzania AVATINT – nowego systemu komputerowego barwienia farb umożliwiającego pigmentację produktów na ponad 10.000 kolorów. Zmieniając system barwienia firma podniosła krajowe standardy w zakresie ochrony środowiska i zdrowia.

Chemia budowlana - System AVATINT już w całej Polsce
AVATINT to autorski system Grupy Tikkurila. Opracowywany przez ostatnie 3 lata jednocześnie w Polsce, Finlandii i Szwecji, w pierwszej kolejności został wprowadzony w naszym kraju. AVATINT ujednolicił system barwienia i umożliwia kolorowanie produktów 4 marek należących do Tikkurila Polska (Tikkurila, Beckers, Jedynka i Polifarb Dębica) we wszystkich maszynach barwiących firmy niezależnie od tego, jakiej marce były one wcześniej dedykowane.

REKLAMA:


Wdrażanie AVATINT we wszystkich maszynach barwiących Tikkurila Polska rozpoczęto w październiku 2008 roku. W ciągu pół roku dziesięć dwuosobowych zespołów Tikkurila wprowadziło w ponad 1100 punktów sprzedaży nowe pigmenty i oprogramowanie. Serwisanci przeszkolili przy tym blisko 2000 doradców. Cały proces podzielono na dwa etapy. W ramach pierwszego wprowadzono do maszyn kody kolorystyczne umożliwiające barwienie produktów z 15-tu kart kolorów. Etap drugi polegał na poszerzeniu oferty kolorystycznej oraz wprowadzeniu częściowej kolorystyki NCS dla produktów fasadowych.

Wprowadzenie systemu AVATINT dotyczyło wszystkich maszyn barwiących produkty dekoracyjne w systemie Vision dla marek: Beckers, Jedynka i Polifarb Dębica oraz Symphony dla marki Tikkurila. Nowy system został wprowadzony w ponad 1100 maszynach barwiących - to największa liczba w Polsce w posiadaniu jednego producenta. AVATINT jest oparty na dwóch bazach, dzięki czemu ograniczone zostały stany magazynowe baz. System pozwala na wykorzystanie wszystkich kart kolorów Tikkurila, NCS oraz RAL.

Wykorzystywane w AVATINT pigmenty są ekologiczne i pozbawione lotnych związków organicznych. Wszystkie receptury kolorów w ramach systemu są dostosowane do obowiązujących przepisów UE oraz przepisów krajowych w zakresie emisji Lotnych Związków Organicznych (ang. VOC – Volatile Organic Compounds; pol. LZO).

AVATINT oferuje ponad 10.000 receptur dla farb wewnętrznych.
W oparciu o tę bogatą bazę produkty zewnętrzne (wszystkie przeznaczone do fasad, drewna i metalu) są oferowane w wyselekcjonowanej liczbie 6.600 kolorów. Firma nie wprowadziła przy tym zmian w systemie barwienia produktów przemysłowych. Dla klientów końcowych, ujednolicenie systemu barwienia oznacza dostępność wszystkich marek produktów mieszalnikowych z oferty Tikkurila Polska w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży farb. Co więcej, AVATINT umożliwia klientom tworzenie i wprowadzanie własnych receptur.

System AVATINT zostanie wkrótce wdrożony w Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Rosji, w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

Karty kolorów dostępne w systemie AVATINT:
- Tikkurila Symphony – Opus I i II
- Tikkurila Facade
- Tikkurila Feelings
- Tikkurila Floor Paints
- Tikkurila Exterior Colours Color Card
- Tikkurila Semi-Transparent Color Card
- Tikkurila Lacquer Color card
- Tikkurila Roof Color Card
- Tikkurila Valtti Opaque Color Card
- Tikkurila Taika
- NCS
- RAL
- Alcro-Beckers Decor Trabets
- Alcro-Beckers Decor Vagglasyr
- Jedynka Fasadowa


Autor: Tikkurila - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(2.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Tikkurila,
Nowości z firmy Tikkurila, Jedynka
Czytelnia firmy Tikkurila, Jedynka
Poradnik firmy Tikkurila, Jedynka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt