chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Remmers na targach w Norymberdze

Remmers na targach w Norymberdze

06.05.2010
Fensterbau Frontale 2010 - Podczas połączonej imprezy branży okiennej i drzewnej Remmers Baustofftechnik przygotował dwa samodzielne stoiska.

Chemia budowlana - Remmers na targach w Norymberdze
Najważniejszą część prezentacji firmy stanowiły powłoki Induline z grupy premium oferowane producentom okien w nowej gamie kolorystycznej.
REKLAMA:


Nowa kolekcja kolorystyczna powłok lakierniczych Induline oferuje silnie kontrastujące kolory, oparte na jedynie czterech gruntach. Zalety, jakie wynikają z tego faktu dla producentów okien: mniejsze nakłady na przezbrajania w kabinach do flutacji i wannach zanurzeniowych. Wielu producentów okien już się przekonało, że wzrost efektywności produkcji w znacznym stopniu determinuje sukces gospodarczy. Szybka reakcja na zmiany warunków aplikacji, efektywne wykorzystanie posiadanego wyposażenia i zoptymalizowane czasy przepływów, uzbrajania i czyszczenia stanowią ważne składowe tworzenia wartości. Wąskie gardło stanowiła dotychczas ilość kolorów powłok podkładowych w grupie lazurujących powłok okiennych. Remmers rozpoznał ten problem i proponuje nową kolekcję kolorystyczną. Ze względu na cechy, które zapewniają wyjątkową bezawaryjność aplikacji „nowe” kolory powłok gruntujących zostały sporządzone w jakości Induline GW-360 i tak też zastosowane w nowej kolekcji.

Najważniejszą innowację stanowi nowa koncepcja kolorów opartych na zaledwie czterech kolorach podkładów. Chodzi tutaj o Induline GW-360 w kolorach sosny, drzewa teakowego, afromozji i wenge. Te cztery wystarczą, aby bogactwem kontrastów objąć cały zakres pożądanych kolorów szlachetnego drewna na najczęściej stosowanych gatunkach drewna iglastego i liściastego. Dotychczasowa kolekcja powłok okiennych oparta była na dwukrotnie większej liczbie kolorów podkładowych. Zredukowana obecnie ilość kolorów ma na celu przede wszystkim skrócenie do minimum czasu niezbędnego na przezbrajanie i czyszczenie podczas aplikacji powłok gruntujących w wannach zanurzeniowych lub urządzeniach do flutacji, a także związanych z tym kosztów. Należy tu także wliczyć koszty magazynowania. Ponadto w nowej kolekcji kolorów zastosowano kilka nowych kolorów lazurujących w jakości Induline LW-700/40: maron, olcha, limba, czereśnia i ciemny mahoń. Możliwe dzięki temu do uzyskania powłoki laserunkowe zachwycają swoją czystością i przejrzystością, która nie zasłania naturalnej struktury drewna. Także przy układaniu na nowo klienckich zestawów kolorystycznych Dział Kolorystyki będzie w przyszłości częściej stosował nowe kolory podkładów.

Wzornik kolorów do celów prezentacyjnych!


Nowy wzornik kolorów można od zaraz zamówić w Remmers Polska sp. z o.o. Zawiera on 20 bardzo kontrastujących między sobą kombinacji kolorów, opartych na zaledwie czterech kolorach podkładów. Prezentowanych jest 10 nowych kolorów na drewnie sosnowym i meranti. Jako oprawy użyto sprawdzonych już „w boju” wykrojów z pianki poliuretanowej. Wszystkie wzory mogą być pojedynczo wyciągane z kolekcji. Dzięki temu bardzo łatwe jest porównanie z obiektem. Jeżeli na przykład ze względu na uwarunkowania regionalne powłoka na okna miałaby mieć wstawki (elementy) w innych kolorach lazur, to również nie stanowi to problemu. Producent łatwo może wymienić próbki z wzornika na próbki z własnej kolekcji – czy to na kolory firmowe, czy na wykreowane. Okładka kolekcji zawierająca łącznie 20 wzorów także została opracowana na nowo.Kolejne novum w kolekcji stanowi wprowadzony wskutek licznych sugestii klientów „bezbarwny” system powłoki na sośnie. System ten, przy spełnieniu odpowiednich warunków, nadaje się do stosowania w miejscach bezpośredniego oddziaływania czynników powodujących wietrzenie, ponieważ zastosowano tu we wszystkich warstwach od impregnatu po powłokę końcową największą możliwa ochronę przed UV: dzięki zawartym radykalnym substancjom wychwytującym zwanym HALS najnowocześniejsze filtry – blokery UV o podwójnej zasadzie działania chronią przed promieniowaniem UVA zarówno drewno, jak i spoiwo lazury przed przedwczesnym zniszczeniem. Ponadto w strukturze powłok zastosowano także nowego typu stabilizatory ligniniy, które również przeciwdziałają rozkładowi ligniny przez promieniowanie ultrafioletowe. W ten sposób uzyskuje się poziom ochrony przed UV, który dotychczas dostępny był wyłącznie dla pigmentowanych systemów lazur.

Źródło: www.remmers.p

Autor: Remmers - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(0)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Remmers
Nowości z firmy Remmers
Czytelnia firmy Remmers
Poradnik firmy Remmers
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt