chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Holcim planuje wzrost w Europie dzięki dekarbonizacji

Holcim planuje wzrost w Europie dzięki dekarbonizacji

27.11.2023
Grupa Holcim, do której należy Lafarge w Polsce, zakłada rentowny wzrost w Europie na poziomie ponad 10 mld CHF ze sprzedaży netto i ponad 1,6 mld CHF EBIT do 2026 roku przy rosnących marżach EBIT. Za podstawę wzrostu przyjęta została dekarbonizacja zakładająca redukcję CO2 powyżej 60 proc. na sprzedaż netto w latach 2020 – 2030. Kluczowe działania w zakresie dekarbonizacji obejmują: największą liczbę projektów współfinansowanych przez EU dotyczących wychwytywania i magazynowania CO2 z wysoką stopą zwrotu z inwestycji, szybki wzrost sprzedaży produktów pod marką ECOPact i ECOPlanet, które odpowiadają na potrzeby klientów w zakresie dekarbonizacji, przyspieszenie GOZ w Europie w celu recyklingu 20 mln ton materiałów budowlanych i rozbiórkowych rocznie do 2030 roku.

Chemia budowlana - Fot. Lafarge
Fot. Lafarge

Holcim, do którego należy Lafarge w Polsce, przedstawił swój plan dekarbonizacji dla Europy do 2030 roku. Celem jest zapewnienie rentownego wzrostu przy rosnących marżach EBIT. Dzięki dekarbonizacji jako podstawie wzrostu, grupa Holcim w Europie planuje osiągnąć ponad 10 mld CHF sprzedaży netto i 1,6 mld CHF zysku EBIT do 2026 roku. Ambicją firmy jest osiągnięcie rocznego organicznego wzrostu sprzedaży netto o ponad 4 proc. i powtarzalnego zysku EBIT o ponad 8 proc. do 2030 roku w Europie, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji CO₂ na sprzedaż netto o 60 proc. w porównaniu z 2020 rokiem.

- Europa oferuje najbardziej zaawansowane środowisko regulacyjne na świecie, od Zielonego Ładu po ceny emisji CO2, mające na celu przyspieszenie przejścia do zerowej emisji netto. Wykorzystując tę platformę, chcemy przekształcać zrównoważony wzrost w rentowny wzrost i co za tym idzie, nasz ambitny plan dekarbonizacji zakłada wypracowanie marży EBIT. Cieszę się, że możemy oferować naszym klientom zaawansowane rozwiązania w zakresie zrównoważonego budownictwa, wśród których jest m. in. cement ECOPlanet i beton ECOPact pozwalające jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby rynku – podkreśla Miljan Gutovic, Dyrektor regionalny Holcim na Europę.
REKLAMA:


W całej Europie Holcim przyspiesza wychwytywanie, utylizację i magazynowanie dwutlenku węgla, realizując sześć pełnowymiarowych projektów finansowanych przez Unię Europejską. Wśród projektów jest instalacja do wychwytywania emisji z wypału klinkieru w Cementowni na Kujawach, której uruchomienie jest planowane na 2027 rok. Łącznie, dzięki realizacji wszystkich projektów w 2030 roku wychwytywanych będzie rocznie łącznie ponad 5 mln ton CO₂. Europejskie portfolio CCUS grupy Holcim obejmuje osiem dodatkowych projektów w fazie rozwoju o wysokim zwrocie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, Holcim rozwija swoje marki. Do 2030 roku Holcim zwiększy udział niskoemisyjnego cementu ECOPlanet do ponad 50 proc. sprzedaży netto, uwzględniając w tym 8 mln ton całkowicie zdekarbonizowanego cementu ECOPlanet Zero. Holcim zwiększy również w sprzedaży udział niskoemisyjnego betonu ECOPact do ponad 55 proc. sprzedaży netto gotowych mieszanek.

Czyniąc z obiegu zamkniętego siłę napędową rentownego wzrostu, Holcim zwiększy zasięg swojej platformy technologicznej ECOCycle® do 150 zakładów w Europie do 2030 roku, aby poddawać recyklingowi rocznie 20 mln ton materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórki.

Autor: Lafarge - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Lafarge
Nowości z firmy Lafarge
Czytelnia firmy Lafarge
Poradnik firmy Lafarge
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt