chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Salon marki Weekday w Elektrowni Powiśle z czarną posadzką żywiczną od Flowcrete

Salon marki Weekday w Elektrowni Powiśle z czarną posadzką żywiczną od Flowcrete

09.09.2020
Weekday to marka z portfolio szwedzkiej grupy H&M, która łączy modę młodzieżową ze stylem ulicy (tzw. street wear). W pierwszym sklepie tej marki w Warszawie, który został otwarty w Elektrowni Powiśle, wykonano bezspoinową posadzkę żywiczną typu wylewanego – Peran SL, której producentem jest Flowcrete Polska. Projekt wnętrza butiku przygotowała firma ZatoZato na podstawie koncepcji działu projektowego Weekday i H&M.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska

Szwedzka marka Weekday, założona w 2002 roku, promuje pewność siebie i swobodę wyrazu poprzez styl. W swoich kolekcjach i kampaniach porusza wiele ważnych tematów, m.in. inkluzywności (otwartości, włączania każdej osoby) i równouprawnienia, oraz odnosi się do aktualnych wydarzeń i trendów w popkulturze. Założyciele i projektanci marki starają się wcielać w życie ideę mody zrównoważonej. Jesienią ubiegłego roku marka weszła na polski rynek, otwierając pierwszy butik w Krakowie.

Sklep Weekday w Elektrowni Powiśle, w budynku dawnej elektrowni położonej nad Wisłą, tuż przy Bulwarach Wiślanych, to pierwszy salon tej marki w Warszawie i drugi w Polsce. Zajmuje on trzy poziomy: „-1”, „0” i „+1” połączone wewnętrzną klatką schodową. Na wszystkich kondygnacjach, na powierzchni 430 m kw. wykonano bezspoinową posadzkę żywiczną Peran SL, w jednolitym czarnym kolorze, w satynowym wykończeniu.
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska

Peran SL to system posadzkowy, który powstaje na bazie barwionej żywicy epoksydowej z dodatkiem specjalnie dobranych mieszanek wypełniacza kwarcowego. Ta gładka, wylewana posadzka o grubości rzędu 1,5 – 3 mm, jest szczelna i nienasiąkliwa, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości. Ze względu na wysoką odporność na ścieranie dobrze sprawdza się w pomieszczeniach, w których panuje intensywny ruch pieszy, np. takich jak sklepy i butiki. Jest wykonywana także w dużych obiektach użyteczności publicznej, m.in. w muzeach, jak również w zakładach przemysłowych, gdzie odbywa się ruch kołowy.

Posadzka Peran SL wykonana w salonie Weekday w Warszawie to produkt „szyty na miarę”, który został przygotowany w odpowiedzi na indywidualne wymagania inwestora.

Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska
Chemia budowlana - Fot. Flowcrete Polska
Fot. Flowcrete Polska

„W przypadku butiku Weekday w Elektrowni Powiśle doskonale wiedzieliśmy, jaki efekt chcemy uzyskać na posadzce. Gładka, jednobarwna powierzchnia w czarnym kolorze stanowi ważny element prostego, minimalistycznego i nowoczesnego wnętrza. Dominują w nim takie materiały, jak stal, szkło, beton, surowe drewno i cegła. Jedyne plamy koloru to przemysłowa klatka schodowa w intensywnym, fluorescencyjnym odcieniu limonki i dekoracje w formie neonów,” – powiedziała Ewa Szafruga, kierownik projektu w grupie H&M, odpowiedzialna za aranżację wnętrz salonów Weekday.
REKLAMA:

Posadzkę Peran SL w salonie Weekday w Elektrowni Powiśle w Warszawie wykonała firma TQS Flooring
Sp. z o.o. Sp. k., autoryzowany wykonawca Flowcrete.

Autor: Flowcrete - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Flowcrete
Nowości z firmy Flowcrete
Czytelnia firmy Flowcrete
Poradnik firmy Flowcrete
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt