chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Przystanek? Pełne bezpieczeństwo!

Przystanek? Pełne bezpieczeństwo!

21.07.2020
Rijad jest w trakcie budowy jednego z największych systemów kolei podziemnej. Około siedem milionów zamocowań fischer w tym rozwiązań do fasad (ACT), systemów instalacyjnych (Samontec) oraz pasywnej ochrony przeciwpożarowej (Firestop), zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo inwestycji.

Miasto Rijad, będące stolicą Królestwa Arabii Saudyjskiej i jednym z najsilniej zaludnionych ośrodków regionu, notuje duży napływ nowych mieszkańców. Metropolia liczy obecnie ponad 6,5 mln mieszkańców. By sprostać wyzwaniu udrożnienia komunikacji w mieście, na lata 2014-2021 przewidziano budowę nowej siatki metra. Pozwoli to przenieść ruch z zatłoczonych ulic do tuneli i na szyny, zapewniając szybki i przyjazny dla środowiska środek transportu.

Dzięki sześciu liniom metra o łącznej długości 176 kilometrów, inwestycja stanowi jedną z największych tego typu na świecie. W połączeniu ze zintegrowanymi rozwiązaniami, takimi jak sieć linii autobusowych i dostosowana liczba miejsc parkingowych, system transportu publicznego obejmie większość miasta. 85 nowych stacji, w tym w tym wyszukane projekty stacji głównych oraz nawigacja kolorystyczna dla każdej linii, nadadzą miastu i towarzyszącym wokół terenom zielonym, nowy charakter.- Zdobyliśmy zaufanie klienta dzięki naszej ofercie kompleksowych, a dzięki temu ekonomicznych systemów zamocowań do każdego wymaganego montażu.- mówi Christian Knoll, dyrektor zarządzający fischer SystemTec.

Rozwiązania fischer znalazły zastosowanie przy wielu zróżnicowanych aplikacjach. Przy budowie przystanków, tuneli oraz stacji użyto jak dotąd, około siedmiu milionów zamocowań, w tym 900 różnych rozwiązań z portfolio fischer. Znalazły się wśród nich kotwy stalowe, mocowania tworzywowe, systemy mocowań chemicznych, elewacyjnych czy instalacyjnych, a także rozwiązania z linii FireStop. Produkty te, pozwoliły na bezpieczny, prosty i szybki montaż wyposażenia wykończeniowego, tras mediów oraz okładzin ściennych w konstrukcjach wsporczych, wykonanych z betonu i pustaków, a także w konstrukcjach stalowych.

Chemia budowlana - W
W "pustynnym" mieście wszystko jest bardzo dynamicznie: nowa sieć metra zwiększy poziom mobilności w stolicy Arabii Saudyjskiej. Projekt pochłonął około siedmiu milionów rozwiązań montażowych fischer oraz systemów elewacyjnych i instalacyjnych, a także pasywnych produktów przeciwpożarowych. Zdjęcie: http://riyadhmetro.sa

Firma fischer wsparła projekt również od strony usług dodatkowych. „Zapewnione przez nas wsparcie obejmowało konsultacje i prezentacje techniczne dotyczące planowania, testów wyrywania, ocen i wsparcia instalacji na miejscu budowy”, dodaje Christian Knoll. - Zapewniliśmy również ekspresowe wsparcie, dostarczając obliczenia techniczne w ciągu mniej niż 48 godzin, a także wiele innych usług serwisowych - mówi Christian Knoll, dyrektor zarządzający fischer SystemTec.

900 rozwiązań z portfolio fischer


Kotwy stalowe fischer, które zostały wykorzystane w projekcie, obejmowały kotwy sworzniowe fischer FAZ II i FBN II. Wydajne i łatwe w montażu rozwiązania kotwiące spełniają wysokie wymagania obciążeniowe w betonie, nawet w ekstremalnych warunkach, takich jak obciążenia sejsmiczne. Wśród użytych produktów znalazła się również kotwa wbijana EA II. Dzięki aprobacie ETA dla mocowań wielopunktowych, idealnie nadaje się na przykład do instalacji tras pod media.

Chemia budowlana - Oczekuje się, że nowe metro w Rijadzie będzie transportować 3,6 miliona pasażerów dziennie do 2030 r. kiedy to uzyska pełną przepustowość. Sieć pomoże zmniejszyć liczbę codziennych przejazdów samochodami o prawie 2 miliony. Ten obraz: Budowa metra w Rijadzie, 2017 r. Źródło zdjęcia: Christopher Fell / 123rf
Oczekuje się, że nowe metro w Rijadzie będzie transportować 3,6 miliona pasażerów dziennie do 2030 r. kiedy to uzyska pełną przepustowość. Sieć pomoże zmniejszyć liczbę codziennych przejazdów samochodami o prawie 2 miliony. Ten obraz: Budowa metra w Rijadzie, 2017 r. Źródło zdjęcia: Christopher Fell / 123rf

Podczas realizacji nie obeszło się bez zastosowania zamocowań chemicznych. Jako wiodący system mocowania chemicznego, sprawdziła się zaprawa iniekcyjna fischer FIS EM Plus. Kotwa gwarantuje najwyższą nośność w betonie, a także w zastosowaniach sejsmicznych.
Przeczytaj również: Kierunek? Większa mobilność
Inne produkty zastosowane przy realizacji tego projektu to fischer System Highbond FHB II. Kompozytowa kotwa rozpierana z kontrolowaną siłą jest idealnym rozwiązaniem dla mocowania wysokich obciążeń w betonie zarysowanym i niezarysowanym.

Z kolei wszechstronna zaprawa iniekcyjna fischer FIS V, pozwoliła trwale i bezpiecznie zamocować elementy w blokach z pustymi przestrzeniami. Dzięki licznym aprobatom systemowym dla zastosowań w betonie zarysowanym i niezarysowanym, murze, połączeniach zbrojeń, itp. FIS V tworzy rodzinę uniwersalnych zapraw iniekcyjnych z gwarantując poziomem bezpieczeństwa wysoką nośność we wszystkich materiałach budowlanych i prawie w każdym zastosowaniu.

Również kołki tworzywowe zostały wykorzystane w tej inwestycji. Projekt zakładał użycie mocowań ramowych: fischer SXRL, dzięki długiej części rozpieranej sprawiają, że kołek znalazł wszechstronne zastosowanie. Dwie strefy rozpierania w mocowaniu powodują równomierne rozkładanie sił na mur perforowany, tworząc długi element rozpierany w gazobetonie i podłożu pełnym.
Przeczytaj również: Kierunek? Większa mobilność
Chemia budowlana - Systemy instalacyjne firmy Fischer zabezpieczają linie zasilające i rurowe. Są odpowiednie do dużych obciążeń i oferują komponenty, które można dostosować do sytuacji i wymiarów linii. Zdjęcie: fischer
Systemy instalacyjne firmy Fischer zabezpieczają linie zasilające i rurowe. Są odpowiednie do dużych obciążeń i oferują komponenty, które można dostosować do sytuacji i wymiarów linii. Zdjęcie: fischer

Niezawodne systemy


System ACT (Advanced Curtrain wall Technique = zaawansowana technika okładzin ściennych), w którego skład wchodzą kotwy z podcięciem Zykon FZP II, został wykorzystany do bezpiecznego i estetycznego montażu okładzin ściennych. Kotwy Zykon FZP II osiągają niższe momenty ścinające w płaszczyźnie i większą nośność niż mocowania krawędziowe. Dzięki temu cienkie panele z kamienia naturalnego o grubości zaledwie dwóch centymetrów i małej gęstości zostały mocno i pewnie zamocowane przy jednoczesnym całkowitym ukryciu ich z zewnątrz. Innym elementem systemu, użytym przy realizacji, była mobilna wiertarka do kamienia naturalnego fischer BSN.
REKLAMA:

- Nasze produkty gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo, a jednocześnie spełniają specyfikacje i wymogi projektu. - Christian Knoll, dyrektor zarządzający fischer SystemTec.

Z kolei system szyn montażowych fischer FUS, zapewnił niezawodny, wydajny i szybki montaż linii zasilających i rurociągów. System instalacyjny fischer FUS, umożliwia szeroki wachlarz kombinacji montażu, dzięki czemu pozwolił na montaż zróżnicowanych instalacji. Wymagane komponenty zostały dopasowane w zależności od sytuacji i obwodu linii, jeszcze przed połączeniem w zestaw modułowy.

Produkty FireStop firmy fischer, do biernej ochrony przeciwpożarowej, dopełniły całości, zapewniając dodatkową ochronę życia ludzkiego i infrastruktury w przypadku pożaru.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt