chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX kontynuuje realizację strategii na rzecz klimatu

CEMEX kontynuuje realizację strategii na rzecz klimatu

06.07.2020
CEMEX ogłosił kontynuację realizacji strategii działań na rzecz klimatu i nadal będzie realizował swoją wizję gospodarki neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla, skutecznie odpowiadając na rosnące potrzeby społeczeństwa w zakresie łagodzenia zmian klimatu.

W lutym 2020 r. CEMEX określił nowy, bardziej ambitny cel na rok 2030, polegający na 35-procentowej redukcji poziomu emisji CO2 na tonę cementu, w porównaniu z zanotowanym w 1990 r. poziomem bazowym, zdefiniowanym w mapie drogowej technologii dla branży cementowej Międzynarodowej Agencji Energii (MAE). Poprzez to, CEMEX dąży do wypełnienia zobowiązania porozumienia paryskiego do obniżenia temperatury na świecie o 2 stopnie. Ponadto spółka określiła nowy cel polegający na dostarczaniu swoim klientom na całym świecie betonu o zerowym poziomie emisji CO2 do 2050 roku.

„Zmiany klimatu są jednym z największych wyzwań naszych czasów i wierzymy, że walka z nimi nadal powinna pozostać podstawowym elementem naszych działań zmierzających do odbudowy po pandemii COVID-19”, powiedział Fernando A. Gonzalez, Prezes CEMEX. „Możemy wykorzystać tę wyjątkową okazję do zbudowania lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości, opierając się na naszych długoletnich doświadczeniach w zakresie zrównoważonego rozwoju, zdrowia i bezpieczeństwa”.
REKLAMA:


Aby zrealizować nowy cel firmy na 2030 r., CEMEX opracował szczegółową ścieżkę redukcji emisji CO2 dla każdego ze swoich zakładów produkcyjnych, przyśpieszając tym samym wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych z całego świata. Po pierwsze, CEMEX dąży do zmniejszenia emisji CO2 poprzez produkcję nowatorskich klinkierów o niższym zużyciu energii cieplnej, wykorzystanie alternatywnych surowców dekarbonizowanych i zwiększone zastosowanie paliw alternatywnych w procesie produkcji. Jednocześnie CEMEX dąży do redukcji emisji CO2 z produkcji cementu, dzięki stopniowemu zastępowaniu klinkieru alternatywnymi materiałami cementowymi, stosowaniu domieszek w celu zwiększenia wytrzymałości produktu oraz zastosowanie nowych technologii przemiału w celu poprawy wydajności. Ponadto CEMEX ogranicza emisję CO2 poprzez zwiększenie wykorzystania energii odnawialnej w łańcuchu dostaw energii.

Co więcej, ambicja firmy, by do 2050 roku opracować produkcję betonu o zerowej emisji CO2, wyznacza ścieżkę „open innovation”, która wymaga strategicznego partnerstwa i współpracy międzybranżowej w celu opracowania przełomowych technologii. Z tego właśnie powodu, CEMEX prowadzi badania nad rozwiązaniami w zakresie wychwytywania, wykorzystania i przechowywania dwutlenku węgla oraz nowych sposobów produkcji klinkieru z zastosowaniem energii słonecznej. Również w swoich zakładach produkcji betonu i kruszyw, CEMEX pracuje nad zmniejszeniem emisji poprzez szybką karbonatyzację odpadów betonowych, które przekształcane są w procesie recyklingu w kruszywo oraz promocją modeli gospodarki o obiegu zamkniętym, w ramach których odpady wykorzystywane są jako paliwo i surowce alternatywne.

CEMEX zużywa obecnie 32 razy więcej odpadów z innych branż jako paliwo alternatywne lub surowce alternatywne, niż sam wytwarza. CEMEX pracuje również nad redukcją emisji w łańcuchu dostaw w sektorze budowlanym, dostarczając materiały do budynków energooszczędnych, wykorzystując alternatywny transport o niskim poziomie emisji CO2 do przewozu surowców i produktów oraz promując ponowne zalesianie jako sposób na pochłanianie węgla.Zapowiedziane wcześniej przez CEMEX środki mające na celu złagodzenie skutków pandemii COVID-19 w działalności spółki nie powinny spowodować opóźnienia we wdrażaniu strategii klimatycznej firmy ani jej bardziej ambitnych celów.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt