chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Klinika Boguccy - budowa z ARBETem

Klinika Boguccy - budowa z ARBETem

05.06.2020
Gabinet stomatologiczny Bogurscy z Koszalina zainwestował budowę dużej, nowoczesnej kliniki. Budowę realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer. Do izolacji nowego budynku wykorzystano produkty ARBETu.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet
Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Budowa z ARBETem


Kierownik budowy kliniki Bogurskich, Arkadiusz Szukajło, dba m.in. o to, by zwrócić uwagę na te elementy, które w przyszłości mogą obniżyć komfort użytkowania lub wpłynąć na koszty utrzymania budynku. W tej sytuacji istotna jest eliminacja mostków termicznych.

Mostek termiczny - element przegrody budowlanej, charakteryzujący się wyższym niż sąsiednie elementy budynku współczynnikiem przewodzenia ciepła. Do czego może się przyczynić powstanie mostka termicznego? Może doprowadzić do zawilgocenia ścian i w konsekwencji do rozwoju chorobotwórczych pleśni i grzybów. Ponadto mostki zwiększają straty ciepła. To potencjalnie wyższe wydatki na ogrzewanie, a nawet zagrożenie uszkodzenia konstrukcji budynku.Z inicjatywy wykonawcy zadbano o dodatkową, specjalistyczną izolację balkonów od ich spodniej części. Ponadto, zgodnie z projektem, starannie ocieplono fundamenty, ściany i podłogi. Systemowe zabezpieczenie fundamentów zostało wykonane m.in. z użyciem płyt styropianowych ARBETu HYDROPIAN. Na ścianach znalazły się płyty Fasady EXPERT. Do izolacji podłóg użyto płyt Podłoga/Dach.

Chemia budowlana - Fot. Arbet
Fot. Arbet

Jakość przede wszystkim


PB Kuncer zawsze prowadzi swoje przedsięwzięcia z największą starannością i zaangażowaniem. Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer ma w swoim dorobku wiele innych nowatorskich inwestycji, jak choćby koszalińskie Osiedle Cypryjskie. Było to pierwsze na Pomorzu i drugie w Polsce wielorodzinne osiedle energooszczędne. Przy realizacji Osiedla Cypryjskiego poszukiwano odpowiednich materiałów oraz technik budowlanych skutecznie przeciwdziałających stratom energii. PB Kuncer, w wyniku wnikliwej analizy produktów dostępnych na rynku, wybrało GRAFIT czyli płyty Prawdziwego Styropianu z Fabryki Styropianu ARBET.

Prace ociepleniowe w bieżącej inwestycji kliniki Boguckich prowadzone są właśnie teraz, do końca czerwca 2020. Przedsiębiorstwo Kuncer od dawna prowadzi prace ociepleniowe w oparciu o wyroby Fabryki Styropianu ARBET. Wśród argumentów, dla których tak się dzieje, znajduje się wysoka jakość produktu, dostępność materiału i łatwość realizowania nawet dużych zamówień i korzystna cena.
REKLAMA:

Budynek kliniki ma powierzchnię użytkową około 1000 m2. Powstaje od lata ubiegłego roku. Zakończenie budowy jest przewidziane na październik 2020.

Autor: Arbet - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Arbet
Nowości z firmy Arbet
Czytelnia firmy Arbet
Poradnik firmy Arbet
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt