chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka zadba o zdrowie uczniów z „Czyściochem”

Śnieżka zadba o zdrowie uczniów z „Czyściochem”

27.05.2020
64 urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji rąk o wdzięcznej nazwie „Czyścioch” trafiły do 32 szkół zlokalizowanych w gminie i mieście Dębica. W ten sposób Śnieżka w zabawny i przyjazny sposób chce zachęcić dzieci i młodzież do dbania o higienę, nie tylko w dobie pandemii. Łączna wartość wsparcia wyniosła 240 tys. zł.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Akcja promująca inicjatywę będzie przebiegała pod hasłem „Przybij piątkę Czyściochowi”. Jej celem jest, aby uczniowie codziennie w szkole „witali się” z bohaterem poprzez przybicie piątki, czyli dezynfekcję rąk, a tym samym by uczyli się nawyku higieny dłoni.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka
Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Istotę problemu pokazują badania naukowe. Według WHO, aż 80% zachorowań na choroby zakaźne jest spowodowane nie myciem rąk. Najmłodsi mają też tendencję do dotykania różnych przedmiotów i powierzchni, na równi z częstym spożywaniem posiłków bez umycia dłoni. Mają też styczność z wieloma miejscami i osobami, które potencjalnie mogą przenosić chorobotwórcze bakterie. Ostatnie wydarzenia związane z epidemią COVID-19 skłaniają do refleksji na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, także wśród najmłodszych, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę, jak ważne jest mycie rąk. Pomoc dzieciom i młodzieży oraz troska o ich zdrowie i edukację są dla nas, jako Śnieżki, tematem niezwykle istotnym w całej naszej działalności społecznej, dlatego postanowiliśmy wesprzeć również w tym wymagającym czasie szkoły zlokalizowane w gminie i mieście Dębica – mówi Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA.

REKLAMA:

W ramach projektu „Czyścioch” szkoły podstawowe z Gminy Dębica oraz szkoły podstawowe i średnie zlokalizowane w mieście Dębica otrzymały od Śnieżki jedno bądź więcej urządzeń do dezynfekcji rąk – zależnie od liczby uczniów w placówce. Urządzenia mają być ogólnodostępne dla każdego i umieszczone w ciągach komunikacyjnych, np. w pobliżu wejścia do szkoły, obok szatni czy na korytarzu. Każda placówka, oprócz urządzenia i stabilnego stojaka otrzyma również zapas płynu dezynfekującego na około 3 miesiące. Po wyczerpaniu zapasu płynu, szkoła otrzyma możliwość jego zakupu na preferencyjnych warunkach.

Przekazanie urządzeń szkołom odbyło się w dn. 20-26 maja 2020 roku.
Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt