chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Nowe, nietypowe zastosowanie pianki Thermaflex. Pomaga chronić się przed koronawirusem

Nowe, nietypowe zastosowanie pianki Thermaflex. Pomaga chronić się przed koronawirusem w przyłbicach ochronnych Spatkap

22.05.2020
Już nie tylko materiał izolacyjny w systemach grzewczych, chłodniczych czy wodno-kanalizacyjnych, ale też fragment osłon pozwalających zabezpieczyć się przed zarażeniem COVID-19. Wysokiej jakości pianka poliolefinowa Thermaflex znalazła dodatkowe zastosowanie jako element nowoczesnych przyłbic ochronnych Spatkap.

Chemia budowlana - Fot. Thermaflex
Fot. Thermaflex

W okresie epidemii SARS-CoV-2 potrzebne są innowacyjne, nieszablonowe pomysły, które pomagają chronić zdrowie, szczególnie ludziom mającym kontakt z wieloma osobami w trakcie wykonywania zawodowych obowiązków: dentystom, fryzjerom, sprzedawcom, fizjoterapeutom. Takim właśnie rozwiązaniem są przyłbice Spatkap tworzone w Niderlandach z wykorzystaniem pianki poliolefinowej Thermaflex.

Każdy, kto nosił już podobne osłony wie jak potrafią być niewygodne i jak trudno wytrzymać w nich kilka godzin bez przerwy. Przyłbica Spatkap jest bezpieczną, funkcjonalną, komfortową i niedrogą alternatywą, którą z łatwością można złożyć samemu z dostarczonych elementów. Osłania całą twarz, zabezpieczając przed kontaktem z wirusem oczy, nos, usta i brodę. Jest wielokrotnego użytku, po dezynfekcji może być noszona ponownie. Jej największa część - ochronna osłona - jest wykonywana z tworzywa PETG, które wykorzystywane jest m.in. także do sterylnego pakowania sprzętu medycznego. Na głowie przyłbica mocowana jest za pomocą gumki. Druga gumka umieszczana jest na dole, by zabezpieczać kształt całej konstrukcji. Na czole przyłbica utrzymuje się dzięki paskowi wykonywanemu z tworzywa. Projektanci z firm Thermaflex i Spatkap stwierdzili, że warto dodać w tym miejscu zabezpieczenie, które sprawi, że plastik nie będzie odciskał się na skórze oraz że przyłbica będzie wygodna w noszeniu. Zaprojektowali więc dodatkową podkładkę wykonaną z pianki poliolefinowej Thermaflex. Poręczny pasek izolacji z łatwością można stabilnie zamocować w konstrukcji przyłbicy.

REKLAMA:


- Nasza ultralekka osłona do twarzy była już dość wygodna ze względu na swoją elastyczność. Ale postanowiliśmy ją udoskonalić z myślą o ludziach, którzy noszą ją na głowie cały dzień, pocąc się w gorących namiotach w obozach dla uchodźców. Dlatego wraz z fantastycznym wsparciem firmy Thermaflex North West Europe i Algemene Rubber Industrie Eindhoven opracowaliśmy podkładki z pianki. Thermaflex działał w imponującym tempie, dostarczył 1,5 miliona podkładek piankowych dla Spatkap. Ponieważ to rozwiązanie się sprawdziło, jest już stałym elementem naszych przyłbic. Pianka poliolefinowa Thermaflex International jest ewenementem na skalę światową - wyjaśnia Coen Hoogstraten, właściciel firmy Spatkap.

(Oceń ten artykuł):
(4.1)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt