chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » CEMEX odświeża opakowania cementu workowanego

CEMEX odświeża opakowania cementu workowanego

20.03.2020
Od marca 2020 roku cementy workowane CEMEX są dostępne w nowych opakowaniach. Zmieniona szata graficzna znanych dobrze na rynku cementów CZERWONEGO, NIEBIESKIEGO, ZIELONEGO i BIAŁEGO to efekt dążenia firmy do zapewnienia klientom przystępnej identyfikacji wizualnej oraz zagwarantowania najwyższej jakości produktów przez cały rok.

Chemia budowlana - Fot. Cemex
Fot. Cemex

Cementy workowane CEMEX to 120-dniowa gwarancja jakości


W sezonie budowlanym 2020 r. cementy workowane CEMEX – CZERWONY, NIEBIESKI, ZIELONY i Biały zyskały nowe opakowania. Wraz z ulepszoną szatą graficzną opakowań, CEMEX zapewnił stałą gwarancję jakości produktów przez cały rok, to jest 120 dni dla cementów CZERWONEGO, NIEBIESKIEGO i ZIELONEGO oraz 180 dni dla cementu BIAŁEGO. Jest to możliwe dzięki specjalnej wkładce foliowej wewnątrz opakowania, która zabezpiecza produkt przed dostaniem się do niego wilgoci z zewnątrz

Nowe opakowania, ta sama jakość i parametry


Produkty cementowe CEMEX można znaleźć w opakowaniach o rozpoznawalnej kolorystyce, odpowiadającej nazwom cementów. Na rynku dostępne są cementy w klasie CEM I, czyli produkty CZERWONY (cement portlandzki CEM I 42,5 R) i BIAŁY (cement portlandzki CEM I 52,5 R) oraz w klasie CEM II, która odpowiada cementom ZIELONEMU (cement portlandzki popiołowy CEM II/A-V 42,5 R) i NIEBIESKIEMU (cement portlandzki popiołowy CEM II/B-V 32, 5 R-HSR).
REKLAMA:


Informacje dotyczące gatunków cementów zostały umieszczone w widocznych miejscach na opakowaniu, w tym na froncie oraz bokach, aby umożliwić szybką identyfikację produktu na półce sklepowej bądź w składzie budowlanym. W dbałości o detale, CEMEX zwiększył przejrzystość parametrów technicznych, stosując w nowych opakowaniach białe oznakowanie, czytelne nawet z większych odległości.

Na tyle opakowania uwzględnione zostały praktycznie informacje dotyczące wykorzystania produktu, w tym dane techniczne, opisy możliwości zastosowania oraz zalecenia dotyczące dozowania i przygotowania mieszkanki betonowej. Wprowadzenie infografik i przejrzystych tabel umożliwi klientowi łatwiejsze odnalezienie produktu, którego potrzebuje oraz uzyskanie informacji o optymalnym wykorzystaniu produktu w odniesieniu do warunków atmosferycznych czy sposobów pielęgnacji.

Cementy CEMEX ze znakiem jakości Pewny Cement i certyfikatem EKO-ITB


Wszystkie cementy workowane CEMEX niezmiennie posiadają certyfikację „Pewny Cement”, przyznawaną przez Stowarzyszenie Producentów Cementu firmom, które spełniają najwyższe normy i specyfikacje techniczne dotyczące parametrów produktu na wszystkich etapach: produkcji, konfekcjonowania i dystrybucji.Produkty CEMEX posiadają również znak ekologiczny „EKO-ITB” Instytutu Techniki Budowlanej, który oznacza, że produkt spełnia wymagania pod względem mniejszej szkodliwości dla środowiska podczas całego cyklu życia produktu. Dodatkowo, cement NIEBIESKI posiada firmowy znak „EKO-operując”, który oznacza proekologiczny produkt, odznaczający się zmniejszoną emisją CO2 w procesie produkcyjnym, w porównaniu do produkcji z wykorzystaniem paliwa węglowego.

Cementy workowane CEMEX są produkowane w dwóch cementowniach firmy w Chełmie i w Rudnikach. Produkty z powodzeniem są wykorzystywane przez klientów w różnych segmentach rynku. Cementy CEMEX to pewna marka, potwierdzona Złotym Godłem Konsumencki Lider Jakości za lata 2014, 2019 i 2020.

Autor: Cemex - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.6)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Cemex
Nowości z firmy Cemex
Czytelnia firmy Cemex
Poradnik firmy Cemex
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt