chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Obroty Grupy fischer wzrosły do ponad 887 milionów euro

Obroty Grupy fischer wzrosły do ponad 887 milionów euro

11.03.2020
6% wzrostu obrotów dzięki systemom mocującym. 2 nowe zakłady produkcyjne w Wietnamie i Serbii. Inauguracja nowego centrum fischer Innovation Campus. Plan na 2020 r.: obrót znacznie przekraczający 900 mln euro.

Chemia budowlana - Fot. fischer
Fot. fischer

Grupa fischer z powodzeniem zakończyła rok budżetowy 2019. Dzięki obrotowi brutto w wysokości 887 mln euro, rodzinna firma z Waldachtal, w Niemczech polepszyła doskonałe wyniki z poprzedniego roku (864 mln euro) o 23 mln euro. Dział systemów mocowań fischer przyczynił się ponadprzeciętnie, zwiększając obroty o 6% rok do roku. Natomiast recesja branży motoryzacyjnej była zauważalna w dziale automotive firmy fischer, gdzie odnotowano 8% spadek rok do roku. W bieżącym roku budżetowym 2020, Grupa spodziewa się wyraźnego wzrostu obrotów o wskaźniku wynoszącym ponad 900 mln euro, pod warunkiem że cel ten nie zostanie naruszony przez wpływ koronawirusa lub recesję. W sumie, Grupa fischer zatrudnia ponad 5200 pracowników.

Chemia budowlana - Prof. Klaus Fischer fot. fischer
Prof. Klaus Fischer fot. fischer

Sukces produktów i rozwiązań cyfrowych pod znakiem fischer


W 2019 r., fischer zainwestował w wiele różnych działań związanych z digitalizacją, które obejmowały przede wszystkim usługi cyfrowe, a jednocześnie z powodzeniem budował pozycję na rynku start-upów. Jednym z osiągnięć jest aplikacja Craftnote, z której korzysta już około 35 000 handlowców, a ostatnio otrzymała Nagrodę German Excellency 2020.

REKLAMA:


Doceniony wkład szkoleniowy


Edukacja od samego początku miała ogromne znaczenie w firmie fischer. Firma zatrudnia obecnie 108 uczniów i studentów szkół. Ogólnie rzecz biorąc, fischer zapewnia szkolenia dla 31 różnych stanowisk technicznych i komercyjnych. W ciągu ostatniego roku budżetowego 650 młodych ludzi złożyło podanie o 40 miejsc do nauki zawodu i kształcenia. Miniony rok był kolejnym z rzędu, kiedy to Grupa otrzymała liczne nagrody, m.in. dla „Najlepszej firmy szkoleniowej w Niemczech” przyznaną przez magazyn Capital, a także nagrodę za „Doskonałą firmę szkoleniową” przyznaną przez Niemiecką Izbę Handlową. Firma fischer otrzymała również wiele dodatkowych nagród, w tym „TOP National Employer”, „Najpopularniejszy rodzinny biznes”, „Digital Champions Award” dla aplikacji fischer Professional, a także „2020 German Sustainability Award” (w kategorii dużych firm), będącą największą i najważniejszą europejską nagrodą w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Ponadto: „TOP Innovator”, nową nagrodę „Gospodarz roku”, a także nagrodę dla „Najlepszej stołówki w Niemczech” po raz drugi z rzędu; by wymienić tylko kilka.

Chemia budowlana - Pracownik produkcji przy pracy, w jednej z fabryk fischer. fot. fischer
Pracownik produkcji przy pracy, w jednej z fabryk fischer. fot. fischer

Prognoza na 2020 r.: oczekiwany wzrost obrotów o znacznie ponad 900 mln euro
fischer spodziewa się wzrostu obrotów w bieżącym roku budżetowym 2020, o wyraźnie wyższym wskaźniku wynoszącym ponad 900 mln euro, pod warunkiem, że cel ten nie zostanie naruszony przez wpływ koronawirusa lub recesję. Przewidywany jest podobny poziom zaangażowania w rozwój innowacyjnych i dynamicznych młodych przedsiębiorstw, jak w roku 2019. W swojej siedzibie głównej w Tumlingen w maju tego roku, Grupa zainauguruje nowe centrum: fischer Innovation Campus z wyłącznym przeznaczeniem dla startup - ów. Ulokowany w domu rodziców prof. Fischera, poza tradycyjną rutyną pracy przedsiębiorstwa, w kreatywnym środowisku, zapewnia przestrzeń do generowania nowych pomysłów poprzez start-upy, które wkrótce prowadzą do rynkowych innowacji i sukcesu.

fischer założył już dwie nowe spółki zależne w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2020 r. - spółkę zależną zajmującą się systemami montażu w Wietnamie i zakład motoryzacyjny firmy fischer w Serbii. W drugiej połowie roku producent otworzy nowe zakłady produkcyjne w obu tych krajach. Grupa fischer będzie zatem reprezentowana przez 49 filii w 37 krajach i wyeksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt