chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Austrotherm buduje fabrykę w Grodkowie

Austrotherm buduje fabrykę w Grodkowie

06.03.2020
Firma Austrotherm, wchodząca w skład austriackiej grupy Schmid Industrie Holding, zainwestuje w województwie. opolskim, w Grodkowie, 25 milionów złotych w budowę kolejnego zakładu produkcyjnego. Obok Oświęcimia i Skierniewic będzie to trzeci, nowoczesny obiekt. Na początku marca br. zarząd firmy Austrotherm wraz z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Grodkowie oraz przedstawicielami generalnego wykonawcy, poprzez symboliczne wbicie łopaty, zainaugurował budowę fabryki produkcji styropianu.

Chemia budowlana - Fot. Austrotherm
Fot. Austrotherm
- Dbałość o najwyższą jakość produktów od wielu lat wpisana jest w codzienne działania naszej firmy. Wiemy, że dobra jakość w odniesieniu zarówno do produktów jak i obsługi klienta zawsze jest w cenie. Nasze starania doceniają klienci, dlatego zapotrzebowanie na produkty naszej marki z roku na rok jest coraz większe. W ostatnim czasie wpływ na zwiększony popyt na nasz styropian ma również program walki ze smogiem oraz zapowiadane, znaczne podwyżki cen energii. Także rekordowe przeroby w budownictwie mieszkaniowym były dla nas ważnym sygnałem do zwiększenia potencjału w postaci nowego zakładu. Liczymy, że pozwoli on na zaspokojenie potrzeb wszystkich dotychczasowych i potencjalnych odbiorców, zwłaszcza w okresie jesiennym – powiedziała Anna Śpiewak, prezes zarządu Austrotherm.

Jerzy Płonka, wiceprezes zarządu dodał – Obszar, na którym stanie nowa fabryka liczy 2,5 ha. Powstanie tam hala o powierzchni kilku tysięcy m2, wyposażona w urządzenia polskich producentów. Będziemy w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień niż dotychczas, bez obaw o termin ich realizacji. Pierwsze ciężarówki ze styropianem powinny opuścić fabrykę w Grodkowie przed szczytem sezonu w 2020 roku.
REKLAMA:


Austrotherm Sp. z o.o. to producent najwyższej jakości styropianu do kompleksowej termoizolacji i termomodernizacji budynków. W grodkowskiej fabryce znajdzie zatrudnienie ok. 50 osób. Cała grupa Austrotherm zatrudnia łącznie 1100 osób w 22 zakładach i 11 krajach, a jej obroty w 2019 roku wyniosły 351 milionów euro.

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(4.8)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Austrother
Nowości z firmy Austrotherm
Czytelnia firmy Austrotherm
Poradnik firmy Austrotherm
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt