chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » 2019 – kolejny rok wzrostów w branży farb dekoracyjnych w Polsce

2019 – kolejny rok wzrostów w branży farb dekoracyjnych w Polsce

10.02.2020
Wartość sprzedaży farb dekoracyjnych – stanowiąca największy segment rynku – wzrosła r/r o 4.3%, do ponad 2,23 mld PLN w 2019 r*. Choć dynamika ta była nieco niższa porównując do roku 2018, w którym zanotowano wzrost na poziomie 5.6%, to branża ma powody do zadowolenia. Wolumen sprzedaży natomiast ponownie zmalał. W roku 2019 o 0.3% (0.2% w 2018 r.) Oznacza to, że pomimo minimalnego spadku litrażu sprzedawanych farb, rośnie ich marżowość.

Chemia budowlana - Fot. PZPFiK
Fot. PZPFiK

Polska branża farb dekoracyjnych kolejny rok z rzędu zanotowała dobre wyniki. Choć ilość farby zużywanej się nie zmienia, to wartość sprzedaży urosła. - Polacy coraz częściej sięgają po produkty kategorii premium. Ten trend obserwujemy zatem nie tylko w branży spożywczej, ale i chemii budowlanej w kategorii DIY (z ang. do-it-yourself). Obserwujmy więc spadek sprzedaży kategorii farb ekonomicznych. Trend ten utrzymuje się od kilku lat i jest na stałym poziomie – mówi Bartłomiej Ślązak – Dyrektor Zarządzający PZPFiK.

Portfele Polaków są coraz zasobniejsze - także dzięki programowi 500+. Pozwala to na większe wydatki w ramach prowadzonych przez nich prac remontowych i konserwatorskich. Wydłuża się także okres prowadzonych prac. Zeszłoroczne lato oraz jesień były wyjątkowo długie i suche. Takie warunki atmosferyczne sprzyjają wydłużeniu sezonowości prowadzonych remontów, co może wpływać na wzrost sprzedaży.
REKLAMA:


Koniunktura roku 2019 w budownictwie sprzyjała dobrym wynikom branży farbiarskiej. Jednak pod koniec można było zauważyć lekki spadek zamówień. - Trudno powiedzieć, jakie będzie najbliższe 12 miesięcy. Prognozujemy raczej obniżkę dynamiki wartości sprzedaży, choć może gospodarka czymś nas jeszcze zaskoczy – dodaje Ślązak.

(Oceń ten artykuł):
(4.2)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt