chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Austrotherm wspiera młodych pływaków w Oświęcimiu

Austrotherm wspiera młodych pływaków w Oświęcimiu

23.01.2020
Pod koniec roku pływacy z całego kraju rywalizowali w Oświęcimiu w ramach zawodów „Bijemy rekordy”. Patronat nad wydarzeniem objął Paweł Korzeniowski, wychowanek klubu pływackiego Unia Oświęcim, wielokrotny rekordzista i mistrz Polski, mistrz i dwukrotny wicemistrz świata, wielokrotny mistrz Europy oraz czterokrotny olimpijczyk. Zawodnicy bili rekordy na jednej z najnowocześniejszych, 50-metrowych pływalni w Polsce.

Na starcie stawiło się blisko 600 zawodników z 95 klubów z całej Polski i Czech, co stanowiło kolejny rekord frekwencji i świadczy o tym, że zawody cieszą się coraz większą popularnością. Impreza stała się doskonałą okazją do pobicia rekordów Polski, okręgu i własnych rekordów życiowych zawodników. Ponadto od lat zawody mają charakter integracyjny, dlatego w popołudniowej sesji wzięli również udział zawodnicy niepełnosprawni.

Chemia budowlana - Austrotherm wspiera młodych pływaków w Oświęcimiu Zawody pływackie w Oświęcimiu, fot. mat. prasowe organizatora
Austrotherm wspiera młodych pływaków w Oświęcimiu Zawody pływackie w Oświęcimiu, fot. mat. prasowe organizatora

Organizatorzy wybrali na miejsce zawodów oświęcimską pływalnię. Obiekt powstał na początku lat 70-tych i był pierwszą w Polsce pływalnią o wymiarach olimpijskich. Wielu wybitnych sportowców rozpoczynało w Oświęcimiu swoją sportową karierę, w tym między innymi Paweł Korzeniowski, który zaszczycił uczestników swoją obecnością. W czasie zawodów pełnił rolę gospodarza i oficjalnie poinformował, że wrócił do pływania. Dał również popis swoich umiejętności i wziął udział w jednym starcie na 100 m stylem dowolnym.
REKLAMA:

Austrotherm nie po raz pierwszy wspiera młodych sportowców. W czerwcu ubiegłego roku firma przekazała środki między innymi na organizację Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu oraz wsparła Uczniowski Klub Hokejowy Unia Oświęcim. Austrotherm to firma odpowiedzialna społecznie. Przedsiębiorstwo od lat edukuje i uświadamia, jak ważnym i nieodzownym elementem rozwoju młodego człowieka jest sport, który nie tylko poprawia kondycję, ale przede wszystkim zapewnia wszechstronny rozwój.

Autor: Austrotherm - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(5.4)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Austrother
Nowości z firmy Austrotherm
Czytelnia firmy Austrotherm
Poradnik firmy Austrotherm
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt