chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Raport za 2019 rok - jak remontują Polacy?

Raport za 2019 rok - jak remontują Polacy?

16.01.2020
Prawie połowa Polaków remontowała w 2019 roku - wynika z raportu serwisu Fixly. Najwięcej prac wykonano w okresie od kwietnia do września, a najmniej w pierwszych trzech miesiącach roku. Średni budżet remontowy wyniósł 20 tysięcy złotych.

Chemia budowlana - Fot. fixly.pl
Fot. fixly.pl

“Jak remontują Polacy” to coroczny raport, opracowany na podstawie ogólnokrajowego badania przeprowadzonego przez serwis Fixly wraz z Kantar Polska. Respondenci zostali zapytani o powody, koszty, terminy oraz inne ważne kwestie dotyczące remontów, które wykonali w swoich domach i mieszkaniach w ubiegłym roku.

Chemia budowlana - Fot. fixly.pl
Fot. fixly.pl

W ubiegłym roku remont wykonało 49% osób. Najczęściej prace obejmowały kuchnię oraz salon, a w dalszej kolejności łazienkę i sypialnię. Średnio na przeprowadzenie remontu wydano 20 tysięcy złotych, z czego prawie 1/3 to koszty przeznaczone na opłacenie usług fachowców. Dla aż 46 proc. badanych bariery finansowe stanowiły powód odkładania wcześniej zaplanowanych prac remontowych.

Chemia budowlana - Fot. fixly.pl
Fot. fixly.pl

Hydraulik (41%), płytkarz (41%) i malarz (40%) to fachowcy, z których usług Polacy korzystali najczęściej w 2019 roku. Z kolei co trzeci badany wykonał prace z pomocą kompleksowej ekipy remontowej. Spośród wszystkich respondentów aż 89% deklaruje, że pozytywnie ocenia usługi zrealizowane przez wykonawców. O fachowców Polacy wciąż najczęściej pytają znajomych i krewnych, jednak w porównaniu do 2018 roku znacznie wzrosła liczba osób, które wolą szukać za pośrednictwem Internetu. W szczególności cenione są serwisy sprofilowane pod kątem branży usługowej.

Chemia budowlana - Fot. fixly.pl
Fot. fixly.pl

41 proc. osób przywiązywało wagę do ekologicznych rozwiązań w czasie remontu. Autorzy raportu zauważają również, że rośnie zainteresowanie technologią energooszczędną. Badani najchętniej zdecydowaliby się na montaż paneli fotowoltaicznych lub solarnych, zbiornika na deszczówkę czy wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Chemia budowlana - Fot. fixly.pl
Fot. fixly.pl

Wciąż niewiele domów czy mieszkań wyposażonych jest w inteligentne systemy zarządzania domem, lecz podobnie jak w przypadku budownictwa energooszczędnego, spora część badanych wyraża skłonność do skorzystania z rozwiązań smart home. Szczególnie mile widziane w domu jest inteligentne ogrzewanie, które chciałoby zainstalować 43 proc. respondentów.

REKLAMA:

Jak wynika z danych przedstawionych w raporcie, początkiem sezonu remontowego jest kwiecień. Okres ten utrzymuje się wraz z dobrymi warunkami pogodowymi, czyli mniej więcej do końca września. Jak wynika z przedstawionych przez Fixly danych, najrzadziej prace modernizacyjne i wykończeniowe wykonuje się w pierwszych trzech miesiącach roku. Większość badanych (64 proc.) w 2019 roku z remontem uporała się w miesiąc, natomiast aż 70 proc. przyznało, że ma już w planach kolejne zmiany we wnętrzach.

Źródło: https://fixly.pl/jak-remontuja-polacy

(Oceń ten artykuł):
(2.3)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Wiadomości powiązane
Targi
Nagrody
Rankingi
Kampanie
Inwestycje
Festyny
Certyfikaty
Ogłoszenia
Szkolenia
Konkursy
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt