chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » fischer z nagrodą German Sustainability Award

fischer z nagrodą German Sustainability Award

03.12.2019
Grupie fischer przyznano najbardziej prestiżową i najważniejszą w Europie nagrodę za zrównoważony rozwój. Firma zdobyła nagrodę German Sustainability Award w kategorii „dużych przedsiębiorstw”. Właściciel firmy, prof. Klaus Fischer, odebrał nagrodę przyznaną przez fundację German Sustainability Award Foundation wieczorem 22 listopada 2019 r. w Düsseldorfie.

Chemia budowlana - Uśmiechnięte twarze: Prof. Klaus Fischer, właściciel Grupy fischer i Marc-Sven Mengis, CEO, po zwycięstwie w konkursie German Sustainability Award. Fot. fischer
Uśmiechnięte twarze: Prof. Klaus Fischer, właściciel Grupy fischer i Marc-Sven Mengis, CEO, po zwycięstwie w konkursie German Sustainability Award. Fot. fischer
Ta nagroda ma szczególne znaczenie dla naszej firmy – powiedział prof. Klaus Fischer. – Chciałbym pogratulować wszystkim naszym pracownikom i zadedykować im tę nagrodę. Jakby nie patrzeć, wszyscy przyczynili się do tego sukcesu swoją codzienną pracą – dodał.

W dwunastej edycji konkursu German Sustainability Award nagrodzono firmy dające przykład, jak łączyć sukces gospodarczy z odpowiedzialnością społeczną i ochroną środowiska. Jury wybrało Grupę fischer ze względu na jej holistyczne podejście do szerokiego uwzględnienia zrównoważonego rozwoju w strategii firmy. Przedsiębiorstwo zostało ponadto wyróżnione za zróżnicowaną działalność obejmującą produkcję kotew i zapraw z linii Greenline, które wyprodukowano w co najmniej 50 procentach z surowców organicznych i które zostały uznane za wzorcowe. Firma ograniczyła również emisję CO2 powstającego przy pozyskiwaniu energii, używając zielonej energii pochodzącej w 100 procentach z odnawialnych źródeł. Praca zespołu ds. zrównoważonego rozwoju również została doceniona za opracowanie kompasu zrównoważonego rozwoju z odpowiednim systemem monitorowania. W zeszłym roku Grupa fischer również dostała się do finału konkursu o cenioną nagrodę i otrzymała pochwałę za swoje holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju.
Chemia budowlana - Prof. Klaus Fischer (w środku) odbiera nagrodę German Sustainability Award od Stefana Schulze-Hausmanna, Przewodniczącego Rady fundacji German Sustainability Award Foundation (z prawej) i Rity Schwarzelühr-Sutter, Parlamentarnej Sekretarz Stanu w federalnym Ministerstwie Środowiska. Fot. fischer
Prof. Klaus Fischer (w środku) odbiera nagrodę German Sustainability Award od Stefana Schulze-Hausmanna, Przewodniczącego Rady fundacji German Sustainability Award Foundation (z prawej) i Rity Schwarzelühr-Sutter, Parlamentarnej Sekretarz Stanu w federalnym Ministerstwie Środowiska. Fot. fischer

Zrównoważony rozwój od wielu lat stanowił ważny element naszej strategii – przyznał prof. Fischer. Dzięki wdrożeniu procesu stałego doskonalenia (Continuous Improvement Process, CIP) pracownicy pomagają zapobiegać marnowaniu zasobów na co dzień, wnosząc istotny wkład w zrównoważony rozwój Grupy fischer. – Tylko firmy stawiające na zrównoważony rozwój mogą kształtować przyszłość – dodał. To właśnie dlatego zamiast określenia „proekologiczna” często mówi się dziś „przyszłościowa”.

REKLAMA:

W konkursie German Sustainability Award dostrzeżono wszechstronne działania wszystkich działów firmy. Trzy poniższe projekty to przykłady nagrodzonego zrównoważonego rozwoju Grupy fischer:
- Po wprowadzeniu urządzenia wahadłowego w Centrum Dystrybucji Globalnej w siedzibie głównej firmy zapotrzebowanie na energię pozostało na stałym poziomie 20 procent – przy zwiększonej produkcji. Nowe stanowiska pracy są ergonomiczne, a emisja hałasu jest niska.
- Paczki są teraz sklejane na stanowisku paletowym, a nie owijane w plastikową folię. To pozwala zaoszczędzić 33,6 ton plastiku rocznie przy jednoczesnym obniżeniu emisji CO2 o 177 ton rocznie.
- Zakład oczyszcza również olej w celu jego powtórnego użycia. Zmniejsza to ilość zużytego oleju, co jest szczególnie ważne dla środowiska. Firma obniżyła roczne wydatki o 23 procent, od kiedy wprowadzono procedurę oczyszczania oleju.

Wprowadzone produkty ekologiczne są wyeksponowane przy różnych stanowiskach wzdłuż tak zwanej Błękitnej Ścieżki. Niebieski kolor symbolizuje niebo, Ziemię i oceany. Celem stanowisk jest zwiększenie świadomości i poszerzenie wiedzy o zrównoważonym rozwoju. Nagroda dla Grupy fischer jest efektem wieloetapowego procesu ewaluacji. Niezależny panel ekspertów pod przewodnictwem prof. Günthera Bachmanna, Sekretarza Generalnego niemieckiej Rady Zrównoważonego Rozwoju, wyłonił zwycięzców prestiżowej nagrody. German Sustainability Award to przyznawana w Niemczech nagroda za wybitne osiągnięcia ekologiczne w dziedzinie gospodarki, samorządów lokalnych i badań. Przy pięciu konkurencjach, ponad 800 uczestnikach i 2000 gościach jest to największy tego rodzaju konkurs w Europie. Nagroda przyznawana jest przez fundację German Sustainability Award Foundation e.V. we współpracy z rządem federalnym Niemiec, najważniejszymi organizacjami samorządowymi, stowarzyszeniami branżowymi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i ośrodkami badawczymi.

Autor: fischerpolska Sp. z o. o. - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.7)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy fischerpol
Nowości z firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Czytelnia firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Poradnik firmy fischerpolska Sp. z o. o.
Copyright 2024 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt