chemia budowlana

chemia budowlana chemia budowlana logo chemiabudowlana.info - główne menu Kleje do płytek ETICS/BSO Bitumy Ogrody Renowacje Podłogi i posadzki Balkony Farby Uszczelniacze Tynki Taśmy Zaprawy Betony Ochrona metali chemiabudowlana.info reklama Forum o budownictwie Newsletter Dział dla wykonawców Kleje Ochrona drewna Fundamenty i piwnice Gipsy, sucha zabudowa
chemiabudowlana.info » wiadomości » Śnieżka wśród największych polskich prywatnych inwestorów za granicą

Śnieżka wśród największych polskich prywatnych inwestorów za granicą

27.11.2019
Śnieżka uplasowała się na 21. miejscu nowego rankingu magazynu „Forbes” – prezentującego największe polskie firmy prywatne, które z sukcesem budują swój biznes również za granicą. Poza Polską, zakłady produkcyjne Śnieżki znajdują się na Ukrainie i Białorusi, a po tegorocznej transakcji nabycia większości udziałów w Poli-Farbe – także na Węgrzech.

Chemia budowlana - Fot. Śnieżka
Fot. Śnieżka

Śnieżka buduje swój biznes poza Polską sukcesywnie od 20 lat. Pierwszym kierunkiem zagranicznej ekspansji spółki była Ukraina. Działalność zakładu produkcyjnego Śnieżki w Jaworowie na Ukrainie zainaugurowano w 1999 roku, a pierwsze wyroby wyprodukowane w tamtejszej fabryce trafiły na rynek w roku 2000. Swoją pozycję na rynkach wschodnich Śnieżka umocniła w 2003 roku, uruchamiając k. Mińska na Białorusi fabrykę koncentrującą się na produkcji szpachli sypkiej.

W maju br. Śnieżka sfinalizowała zakup 80% udziałów w spółce Poli-Farbe Vegyipari Kft. – posiadającej silną pozycję na węgierskim rynku farb i lakierów, a także dwie spółki zależne prowadzące działalność handlową w Rumunii i na Słowacji. Ta transakcja kapitałowa – największa jednostkowa inwestycja w ponad 35-letniej historii Śnieżki – pozwoli uzyskać wymierne synergie (w obszarze zakupów, badań i rozwoju oraz marketingu i sprzedaży),a docelowo może być kluczem do zwiększenia sprzedaży eksportowej Śnieżki na rynkach Europy Południowej.
REKLAMA:


Obecnie Śnieżka posiada 7 zakładów produkujących farby, lakiery i szpachle. Cztery są zlokalizowane w Polsce (w Brzeźnicy, Lubzinie, Pustkowie w woj. podkarpackim oraz w Radomiu),a trzy za granicą: na Węgrzech (Bócsa),Ukrainie (Jaworów) i Białorusi (Żodino k. Mińska). Wytwarza się w nich rocznie około 190 mln kg różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. We wszystkich spółkach należących do Grupy Kapitałowej Śnieżka jest zatrudnionych ponad 1 400 pracowników.

Lista Największych Polskich Prywatnych Inwestorów za Granicą to nowa inicjatywa redakcji magazynu „Forbes”. Pozycja w rankingu zależy od wartości aktywów ulokowanych poza Polską, należących do największych rodzimych przedsiębiorstw. Zestawienie nie uwzględnia przychodów osiąganych na działalności eksportowej prowadzonej z Polski. W tegorocznej edycji rankingu „Forbesa” zostało wyróżnionych 25 spółek.

Autor: Śnieżka - zobacz wizytówkę firmy

(Oceń ten artykuł):
(3.5)

Jesteś w dziale:

Wiadomości

Inne wiadomości z firmy Śnieżka
Nowości z firmy Śnieżka
Czytelnia firmy Śnieżka
Poradnik firmy Śnieżka
Copyright 2020 chemia budowlana .info
polecane agencje |zaufali nam |partnerzy | polityka prywatności | reklama | newsletter | kontakt